واکنش آمریکا به خبر بازداشت دیپلمات ایرانی

۱۳۹۷-۰۴-۱۳ سیاست

واکنش آمریکا به خبر بازداشت دیپلمات ایرانی

 سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به موضوع بازداشت دیپلمات ایرانی در آلمان واکنش نشان داد.

هدر نائورت، در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در مورد بازداشت دیپلمات ایرانی در آلمان گفت: آمریکا از نزدیک گزارش‌های مربوط به این ماجرا را زیر نظر دارد.

وی در جریان کنفرانس خبری معمول وزارت خارجه آمریکا، گفته واشینگتن «احتمالا قصد ندارد جلوتر از تحقیقات بازرسان در فرانسه» در مورد بازداشت دیپلمات ایرانی اظهار نظری بکند.

از سوی دیگر خبرگزاری ایرنا نوشت: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه؛ در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره ادعای بی پایه و اساس دخالت یکی از دیپلمات های ایرانی در یک اقدام غیر قانونی در یکی از کشور های اروپایی افزود: گروهک ترویستی منافقین پس از ناکامی در نشست سالانه خود و برای جبران شکست در کسب حمایت سیاسی در جهت اهداف ضد انسانی و ضد ایرانی خود و نیز با توجه به سفر موفق ریاست جمهوری اسلامی ایران به دو کشور اروپایی همانند گذشته مبادرت به برنامه ریزی و اجرای سناریوی دیگری کردند تا بتوانند ضمن تاثیر گذاری بر این سفر اروپایی نسبت به تخریب جایگاه و موقعیت ایران و ایرانیان نزد افکار عمومی اروپا در این مقطع حساس کنونی تلاش کنند.

قاسمی اظهار داشت:جمهوری اسلامی ایران همان گونه که بارها اعلام کرده است هرگونه خشونت و اقدام تروریستی در هر نقطه از جهان و در هر شکل آن را محکوم و مردود می داند.

همچنین خبرگزاری «تسنیم» به نقل از ظریف، وزیر امور خارجه نوشت است: وی خبر دستگیری چند ایرانی را در بلژیک به جرم توطئه برای اقدام تروریستی در فرانسه رد کرده و آمادگی تهران برای کشف حقیقت پشت پرده این “عملیات فریب” را اعلام کرد.

ظریف در توییتر خود نوشت: «چقدر جالب: همین که ما سفر در سطح رئیس جمهور را به اروپا آغاز کردیم، (گزارشی منتشر شد که) ظاهرا عملیاتی ایرانی اتفاق افتاده و توطئه گران آن دستگیر شده‌اند. ایران صراحتا هرگونه خشونت و ترور را در هر جایی که باشد محکوم کرده و آمادگی دارد تا با همه طرف‌های ذینفع برای پرده برداشتن از چیزی که یک طرح شیطانی عملیات فریب است، همکاری کند.»

واکنش آمریکا به خبر بازداشت دیپلمات ایرانی

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۴-۱۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.