دلار بالاخره کاهشی شد

۱۳۹۷-۰۴-۰۵ اقتصاد

دلار بالاخره کاهشی شد

پس از ۲ هفته افزایش، سرانجام در معاملات امروز بورس‌های آسیایی ارزش دلار در برابر ین کاهش یافت که دلیل اصلی آن افزایش تنش های تجاری آمریکا با شرکای تجاری اش عنوان شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، فعالان بازار پیغام‌های متناقضی از موضع واشنگتن دریافت کرده‌اند. استیون منوچین- وزیر خزانه داری آمریکا- دیروز اعلام کرده بود محدودیت های جدید تنها منحصر به چین نخواهد بود و در خصوص تمامی کشورها اعمال خواهد شد.

هر دلار در معاملات امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۰۹.۴۳ ین رسید تا در پایین ترین سطح خود در طی دو هفته اخیر قرار گیرد. تارو ساساکی- مدیر مرکز تحقیقات بانک ” جی پی مورگان” در توکیو گفت: به نظر می‌رسد دیدگاه‌های مختلفی در خصوص راهبردهای ممکن در واشنگتن وجود دارد و اشتراک نظری بین مقامات کاخ سفید حاصل نشده است. احساس می کنم بازارهای سهام و ارز تا تاریخ ششم ژوئیه که ترامپ راهبرد بعدی خود در خصوص چین را اعلام خواهد کرد رفتار پرتنشی خواهند داشت.

شاخص دلار که ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد به ۹۴.۱۹۱ واحد رسید. تنش های تجاری بین چین و آمریکا یوان را هم به پایین ترین سطح خود در برابر دلار در طی ۶ ماه اخیر سوق داده است. هر یورو به دنبال بهبود چشم انداز اقتصادی منطقه یورو و اطمینان مقامات ایتالیا به ترک نکردن منطقه یورو با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۱۷۱۷ دلار رسید.

ارزش دلار در برابر دلار استرالیا، نیوزلند و کانادا نسبت به روز قبل تغییری نکرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۴-۰۵ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.