اردوغان رئیس جمهور ترکیه ماند

۱۳۹۷-۰۴-۰۴ سیاست

اردوغان رئیس جمهور ترکیه ماند

بر اساس نتایج اولیه و غیررسمی، رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین آراء را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزای رویترز، تلویزیون رسمی ترکیه گزارش داد درصد مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ۸۶.۸۲ درصد و در انتخابات پارلمانی ۸۷ درصد بوده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت مردم ریاست کشور را به من تکلیف کردند و از همه رای دهندگان تشکر می کنم. انتخابات یک پیروزی برای دموکراسی و همه نامزدهای ریاست جمهوری و پارلمان به شمار می آید. مردم ریاست کشور را به من و حزب عدالت و توسعه را به مسئولیتی بزرگ مکلف کردند.

نتایج رسمی انتخابات ترکیه طی پنج تا ده روز آینده اعلام خواهد شد

شبکه الجزیره مباشر گزارش داد: کمیسیون عالی انتخابات ترکیه اعلام کرد نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی طی پنج تا ده روز آینده اعلام خواهد شد.

این کمیسیون در کنفرانسی خبری اعلام کرد: بر اساس نتایج اولیه و غیررسمی، رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین آراء را کسب کرده است.

احزاب سیاسی که موفق شده اند از مرز ده درصد آراء عبور کنند حزب عدالت و توسعه، حزب حرکت ملی، حزب خوب، حزب جمهوری خواه خلق و حزب دموکراتیک خلق هستند.

در همین حال حزب جمهوریخواه خلق (CHP)، حزب اصلی مخالف دولت ترکیه با اعلام زودهنگام نتایج شمارش آراء مخالفت کرد و گفت این نتیجه تردیدآمیز است.

به گزارش سی ان ان، گروه های مخالف دولت ترکیه اعلام کردند هنوز همه آراء اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری شمارش نشده است. این در حالی است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری کنونی ترکیه در سخنانی مدعی شد پیروز نهایی انتخابات است. اما رقبای اردوغان او را به دستکاری نتایج متهم و ادعا می کنند تقلب شده است.­

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۴-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.