توصیف تحریم‌ها علیه ایران توسط گزارشگر بریتانیا در لحظات پایانی بازی مراکش + ویدئو

۱۳۹۷-۰۳-۲۸ چند رسانه‌ای

توصیف تحریم‌ها علیه ایران توسط گزارشگر بریتانیا در لحظات پایانی بازی مراکش + ویدئو

گزارشگر آی‌تی‌وی اسپرت انگلستان می گوید: بدون کفش ها هم مشکلی نبود… ایرانی ها برای رسیدن به اینجا سختی های زیادی کشیده و آزار دیده اند اما اینجا بعد از بیست سال باز در جام جهانی برنده می شوند.

وحید یامین پور، مجری برنامه جهان آرا در شبکه افق، با انتشار این ویدئو در اینستاگرامش نوشت: ببینید “سَم مترفیس گزارشگر آی‌تی‌وی اسپرت انگلستان” چطور پایان بازی ایران و مراکش را گزارش می‌کند:

“ایران تحت تحریم های شدید بین المللی قرار دارد… تیم ایران به دلیل تحریمها بازی دوستانه نداشت، نمیتوانست از کفش های کمپانی نایک استفاده کند و تنها تیم جام بود که اجازه فروش پیراهنهایش را نداشت”. همچنین بعد از سوت پایان بازی میگوید: “بدون کفشها هم مشکلی نبود… ایرانی ها برای رسیدن به اینجا سختی های زیادی کشیده و آزار دیده اند اما اینجا بعد از بیست سال باز در جام جهانی برنده میشوند.”

ولی مجریان به ظاهر ایرانی بی‌بی‌سی فارسی و من‌و‌تو ‌این مظلومیت را به هزار ترفند و مکر طوری جلوه میدهند که ایران و ایرانی مقصر و مجرم و گناهکار بشود. که جای قربانی و جلاد عوض شود. که جای ظالم و‌مظلوم عوض شود. و اینهمه دروغ و اینهمه تحقیر و اینهمه اتهام بی اساس و‌اینهمه شکستن کرامت ایرانیان فقط و فقط به خاطر گرفتن امتیازات بیشتر و خلع سلاح بیشتر و محروم کردن ایرانیان از همین ابزار باقیمانده دفاعیشان یعنی موشکها و متحدان منطقه‌ای. امروز مقاومت تنها سلاح برداشتن و جنگیدن در خط مقدم نیست. امروز احساس گناه نکردن از ملیت ایرانی نوعی مقاومت مقابل سلطه و امپریالیسم است. امروز سر بالا گرفتن و افتخار کردن به ملیتی با هزاران سال قدمت که چهل سال بی وقفه در خط مقدم ایستاده مقاومت است. امروز پس زدن افسردگی تزریقی و تحمیل شده از سوی دشمنان و رسانه‌هایشان نوعی مقاومت است. امروز شادی جمعی و کنار هم بودن نوعی مقاومت است. امروز مهار زدن بر نفرت افسارگسیخته جناحی از سوی اصلاح طلبان به اصولگرایان و از سوی اصولگرایان به اصلاح طلبان و از سوی گروه‌های مختلف مردم به یکدیگر نوعی مقاومت است.

ویدئو و متن از صفحه علی علیزاده

(Visited 50 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۳-۲۸ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.