سفری مهیج به باکو

۱۳۹۷-۰۳-۱۰ سرگرمی

سفری مهیج به باکو

آذربایجان یکی از کشورهای همسایه ایران است که آب‌وهوای متنوعی دارد. برای مثال مناطق شمالی آن دارای آب‌وهوای معتدل هستند و مناطق کوهستانی دارای زمستان‌های بسیار سرد می‌باشد و همچنین مناطقی مانند نخجوان و دامنه کوه‌های قفقاز مرطوب هستند. از این رو کشور آذربایجان در همه ایام سال زیبایی‌های خود را دارد.

در میان گردشگران و علاقمندان به سفر تور باکودربین دیگر مناطق آذربایجان محبوبیت بیشتری دارد زیرا، طبیعت عالی، سواحل زیبا و ماسه‌ای دریای خزر، شهرهای مدرن، تجمع هنرمندان و طراحان آماتور و حرفه‌ای در اکثر زمینه‌های هنری و… به تورهای آذربایجان احساساتی عجیب می‌بخشند!

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگ‌ترین بندر این کشوراست. شهر باکو را که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد باید یکی از نفت‌خیزترین مناطق جهان دانست.

شهر باکو می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای گردشگران داشته باشد. جاذبه‌های تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و همچنین فستیوال‌های رنگارنگ چند نمونه از این جذابیت‌ها می‌باشند. همه ساله فستیوال‌های هنری، کنسرت‌های موسیقی و… در باکو برگزار می‌شود. اگر شما هم علاقمندید در این برنامه‌ها شرکت کنید می‌توانید سفر خود را با زمان این برنامه‌ها همزمان کنید.

یکی از مزایای تور آذربایجاناین است که به دو طریق زمینی و هوایی  انجام می‌شود و این امر به کسانی که به دنبال ارزان‌تر کردن هزینه سفر خود هستند این اجازه را می‌دهد تا با سفر زمینی از هزینه‌های سفر خود کم کنند. اما به‌طور کلی گفت در میان کشورهای نزدیک به ایران تور آذربایجان یکی از ارزان‌ترین‌هاست و این به‌علت وجود اقامتگاه‌های نسبتا ارزان  می‌باشد.

آذربایجان کشوری است که مردمش  از نظر فرهنگی نزدیکی‌های زیادی به مردم شمال کشورمان دارند زیرا این کشور تا دو قرن پیش یکی از استان‌های ایران بوده است و اقوام ایرانی زیادی در آن ساکن هستند، اما اکثریت مردم آن آذری هستند و آنها هم فرهنگی بسیار نزدیک به ایرانیان دارند. این نزدیکی فرهنگی سفر به این کشور را برای ایرانی‌ها آسان‌تر و دلپذیرتر می‌کند.

یکی از جذابیت‌های سفر به آذربایجان آشنایی با غذاهای فوق‌العاده لذیذ این کشور است. در سفر به آذربایجان حتما یک بار دلمه و آش دوغ را امتحان کنید.

همانطور که ذکر شد آذربایجان در همه ایام سال جذابیت‌های خود را دارد اما بهترین زمان برای سفر به این کشور بهار و تابستان می‌باشد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید می‌توانید انتخاب بهترین تور را به آژانس مسافرتی سالیان سفربسپارید. مشاوران این مجموعه شما را راهنمایی می‌کنند تا یک تور با قیمت مناسب، محل اقامت عالی و در زمان مناسب پیدا کنید.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۳-۱۰ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.