بهترین مقاصد برای سفر در فصل بهار

۱۳۹۷-۰۳-۰۸ سرگرمی

در همسایگی ایران کشورهای زیبای زیادی وجود دارد که مقاصد مناسبی برای سفر محسوب می‌شوند. تایلند، ترکیه، دبی و ارمنستان نمونه‌هایی از این مقاصد هستند. این کشورها خصوصا در سال‎های اخیر پیشرفت‎های قابل توجهی در زمینه صنعت گردشگری داشته‌اند. هتل‌های لوکس، تفریحگاه‌های رویایی و جاذبه‌های فوق‌العاده هیجان‌انگیزی که ساخته دست انسان هستند؛ هر روز جایگاه خود را در این کشورها محکم‌تر و به‌طبع آن علاقه گردشگران به بازدید از این کشورها را  نیز بیشتر می‌کنند. هرکدام از این کشورها در فصلی خاص مقصد مناسبی برای سفر خواهند بود مثلا در زمستان کشورهای جنوب آسیا مانند تایلند به‌علت نوع آب‌وهوایشان بسیار برای سفر مناسب هستند. اما بهترین سفر خارجی در بهار، سفر به کدام کشور است؟

تور گرجستان را می‌توان یکی از مناسب‌ترین این مقاصد برای سفر در بهار دانست. این کشور رونقش را نه مدیون جذابیت‌های مصنوعی چند ساله، که مدیون ویژگی‌های تاریخی هزاران ساله است.

گرجستان  در بهار آب‌وهوای معتدلی دارد و طبیعتش در این فصل به زیباترین حالت خود می‌رسد. پس اگر قصد سفر به گرجستان و بازدید از شهرهای توریستی این کشور مانند تفلیس و باتومی را دارید این فصل بهترین زمان برای آن است.

تور باتومی سفر شما را به یک سفر تفریحی فوق‌العاده تبدیل می‌کند زیرا سفر به یک شهر بندری در کنار دریای سیاه که دارای اقامتگاه‌ها و هتل‌های فوق‌العاده است؛ می‌تواند بسیار رویایی باشد. اگرچه آب‌وهوای این شهر بستگی به جریان‌های هوایی دریای سیاه دارد اما با این حال می‌توان آب‌وهوای این شهر را در بهار مطمئن‌تر از زمستان دانست.

باتومی را باید مهم‌ترین بندرگاه گرجستان دانست. این شهر عنوان پایتخت گردشگری گرجستان شناخته می‌شود.

از جاذبه‌های شهر باتومی می‌توان به معماری فوق‌العاده و خاص آن اشاره کرد. یک شهر شبیه معماری شهر تفلیس، دقیقاً با همان جشن‌ها و شب‌نشینی‌ها که از سواحل صخره‌ای نیز بهره می برد.

معمولا تور باتومی از تفلیس گران‌تراست. اما این افزایش قیمت به خاطر پرواز طولانی‌تر است و آن قدر زیاد نیست که به چشم بیاید! تورهای باتومی هم در مجموع تورهای ارزانی هستند و مثلاً تور هتل ۴ ستاره باتومی، ارزان‌تر از تور ۴ ستاره در ترکیه است. اما باید توجه کرد که پرواز گرجستان بسیار بیشتر از ترکیه به طول می‌انجامد.

تور تفلیس نیز می‌تواند سفری جذاب و فوق‌العاده برای بهار باشد. همانطور که ذکر شد قیمت این تور از باتومی ارزان‌تر است اما تفلیس هم به‌اندازه خود زیبا و رویایی است. اگر به عکاسی علاقه‌دارید این شهر سوژه مناسبی برای سفر است. تور تفلیس تجربه‌ای در دل تاریخ است، به گونه‌ای که در تمام قسمت‌های شهر و اطراف شهر این تجربه تاریخی برای گردشگران در حال تکمیل شدن است. این تجربه به حدی ناب است، که اکثر گردشگران پس از اولین سفر به تفلیس، چندین بار دیگر با این تور سفر می‌کنند.

گرجستان مقصدی است که به‌علت وجود اقامتگاه‌ها با قیمت‌های مختلف، امکان خرید غذا و سوغاتی نسبتا ارزان و نزدیکی به ایران نسبت به دیگر کشورهای همسایه توری ارزان‌قیمتتر محسوب می‌شود. همچنین مزیتی که گرجستان نسبت به تورهایی مانند دبی دارد این است که به صورت زمینی‌ هم می‌توانید به این کشور سفر کنید و این مساله می‌توان هزینه‌های سفر را برای شما تا حد چشمگیری کاهش دهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۳-۰۸ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.