روزنامه اصلاح‌ طلب: «عارف» صلاحیت ریاست ندارد

۱۳۹۷-۰۳-۰۷ سیاست

روزنامه اصلاح‌ طلب: «عارف» صلاحیت ریاست ندارد

روزنامه قانون در نقد طرح ریاست عارف بر مجلس نوشته است: عارف شخصیت محترمی است ولی هرکس را برای جایگاهی آفریده‌اند و بی‌شک این فرد برای ریاست‌مجلس شورای اسلامی صلاحیت لازم را ندارد.

روزنامه قانون در انتقاد از طرح ریاست عارف بر مجلس نوشته است: کسانی که توهم قدرت دارند باید بدانند که این بازی‌های سیاسی یک سری هزینه نیز دارد و می‌تواند مانند تمام راهبردهایی که جریان‌های منتسب به اصلاحات در مجلس داشتند و به نتیجه نرسید باری بر دوش جریان اصلاحات بیندازد. در همین راستا یکی از خطرناک‌ترین هزینه‌ها را می‌توان از دست دادن جایگاه‌های نواب رییس برای فراکسیون امید دانست. جریان‌های حاضر در مجلس همگی به این نکته تاکید دارند که علی‌لاریجانی تنها گزینه‌ای است که می‌تواند خانه‌ملت را در این بازه‌زمانی اداره و منافع همگانی را در برابر خواسته‌ها و درخواست‌های محافظه‌کاران و برخی جریان‌های فشار دیگر حمایت کند. شاید علی‌لاریجانی با حمایت اصلاح‌طلبان قم به مجلس وارد شد ولی این شخصیت امروز تحت حمایت مستقلین ولایی‌است که اکثریت مجلس را در اختیار دارند و قرار نیست که آن‌ها در این منازعه لاریجانی را رها و عارف را حمایت کنند بلکه این جریان می‌تواند ضربه حضور عارف در انتخابات هیات رییسه را با انداختن مهره‌ای در جایگاه نواب رییس جبران کند که البته این وضعیت سبب شده است تا جریان‌های سیاسی آن را عبور از یک گزینه یعنی علی مطهری بخوانند؛ گزینه‌‌ای که سال‌ها تلاش شده وی را از صدر به پایین بکشانند و این هشداری است که متوهمان اطراف عارف به آن توجهی ندارند.

عارف شخصیت محترمی است ولی هرکس را برای جایگاهی آفریده‌اند و بی‌شک این فرد برای ریاست‌مجلس شورای اسلامی صلاحیت لازم را ندارد. شاید برخی اطرافیان این فرد به دنبال رسیدن به جایگاه هستند یا فراکسیون امید سعی دارد حضور خود را در مجلس یادآوری کند ولی نباید فراموش کرد که این اتفاق می‌تواند برای همیشه فراکسیون امید را در مجلس به حاشیه براند و جایگاه آن را تخریب کند.

البته این شکست می‌تواند یک توفیق اجباری نیز داشته باشد و آن پایان توهم مجلس اصلاح‌طلب است که برخی در اذهان خود و قشری از جامعه پرورانیده اند. براساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دهه نخست خرداد هر سال انتخابات هیات‌رییسه مجلس برگزار می‌شود که براساس آن رییس، نواب، دبیر، کارپرداز و سخنگوی هیات‌رییسه پارلمان با رای اکثریت نمایندگان مجلس برای یک سال آتی انتخاب می‌شوند و ما نیز منتظر می‌مانیم تا این انتخابات مانند دو دوره قبل و به همان روال به پایان برسد و تیر کسانی‌که برای منفعت خود سعی دارند امید مردم را از بین ببرند به سنگ بخورد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۳-۰۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.