محسن رضایی: ترامپ تصمیم گرفته است ایران را بدون نفت کند/ خجالت نمی‌کشند و از گذشته درس نمی‌گیرند

۱۳۹۷-۰۳-۰۱ سیاست

محسن رضایی: ترامپ تصمیم گرفته است ایران را بدون نفت کند/ خجالت نمی‌کشند و از گذشته درس نمی‌گیرند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واوکنش به اقدامات ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اظهار کرد: مردم ما به ترامپ درس سختی خواهند داد و همانطور که در دفاع از کشور سربلند بیرون آمدند در رویارویی اقتصادی هم سرافرازانه بیرون خواهد آمد.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی با حضور در پایگاه دوم رزمی هوانیروز شهید آسیایی مسجد سلیمان در مراسم آغاز به کار فرودگاه هوانیروز و کلنگ زنی ترمینال هوایی فرودگاه این شهرستان شرکت کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: تشکر می کنم از همه اراده هایی که منجر به راه اندازی فرودگاه مسجد سلیمان شده است. در مرحله اول از رهبر معظم انقلاب که به شهرهای محروم توجه ویژه دارند تشکر می کنم. همچنین از سردار باقری، سردار رشید و امیر موسوی و امیر حیدری و مخصوصا امیر قربانی قدردانی می کنم که پیگیری های ایشان در انجام پروازهای غیرنظامی از فرودگاه هوانیروز موثر بوده است و یکی از زیرساخت های توسعه شهرستان را شاهد باشیم.

وی درادامه با اشاره به دشمنی های آمریکا با ملت ایران گفت: آقای ترامپ تصمیم گرفته است که ایران را بدون نفت کند، آبادی و ساختن مسجد سلیمان، نمادی از صبح اراده های غیرتمند انقلابی در ایران است. پیشنهاد می کنم اسم این فرودگاه را صبح بگذارند. فرودگاه یکی از زیرساخت های شهرستان است که موجب تسهیل ارتباطات شهر با نقاط دیگر کشور می شود و اساتید دانشگاه و کارآفرینان کشور به مسجد سلیمان خواهند آمد. این قبیل زیرساخت ها موجب تسهیل سرمایه گذاری خواهد شد. تیم نفت مسجد سلیمان که در لیگ فوتبال بازی دارد، با این فرودگاه، شرایط بهتری خواهد داشت.

وی افزود: این عنایتی که برادران ما در ارتش و هوانیروز به مردم شهر داشتند، یکی از زاویه های اقتصاد مقاومتی است. از طریق صرفه جویی در ایران می توانیم سالانه دو برابر فروش نفت، درآمد داشته باشیم. این صرفه جویی در سرمایه گذاری عظیم فرودگاه، یک حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است. این افتخاری برای نیروهای مسلح است که نشان از گرایش به حمایت از مردم محروم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: موضوع چاه های نفت این منطقه را در شورای راهبردی توسعه استان پیگیری می کنیم. در این جلسات ماهیانه تلاش داریم تا از ظرفیت های خوزستان بیش از پیش استفاده کنیم. در تلاش هستیم که درآمدهای شهرداری های استان را از طریق احیای برخی چاه های غیر فعال و قدیمی بیشتر کنیم. چاه های نفت متروکه را می توانیم با سرمایه گذاری خارجی به تولید برسانیم و شهرداری ها را توانمندتر کنیم.  پتروشیمی مسجدسلیمان را هم ان شا الله به منطقه آزاد یا ویژه انرژی تبدیل می کنیم تا از نفت و گاز شهرستان، نیروی کار شهرستان و امکانات شهرستان در جهت خدمت به مردم استفاده کنیم. البته مشابه این پتروشیمی و فرودگاه و چاه های نفت دراین منطقه بسیار است، با همت و اراده و صداقت، می توان برکت این حرکت ها را بیشتر کرد. امکانات و ظرفیت های فراوان این شهر را با تلاش های استاندار دلسوز و دیگر مسوولان فعال خواهیم کرد و آثار برکات این فعالیت ها را در کل استان خواهیم دید.

در ادامه سفر دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام، به مسجدسلیمان در بازدید از شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان، رضایی گفت: این پروژه نماد چند موضوع در کشور ماست. یکی مشکلاتی است که در محیط کسب و کار در کشور است. این پروژه باید سه ساله به پایان می رسید که سالها به طول انجامیده است. درس دیگری که از این پروژه می گیریم این است که این طور نیست که آمریکا بتواند همه راه ها را بر روی ما ببندد. اینجا یک کار عظیم با همکاری چین در حال انجام است. خواهید دید که در فاز یک این پروژه ۳۲۵۰ تن اوره و ۲۰۵۰ تن آمونیاک در روز تولید خواهد شد. ما قادریم ایستادگی کنیم و روی پای خود بیایستیم.

وی افزود: دولت آمریکا تصمیم گرفته است بار دیگر با ملت ما زورآزمایی کند. خجالت نمی کشند و از شکست ها درس نمی گیرند. ظاهرا آقای ترامپ نمی داند که ملت ایران با دست خالی در برابر دشمن متجاوز ۸سال مقاومت کرد. ترامپ با عهدشکنی خود ، یک تنه روبروی همه رهبران جهان ایستاده و جنگ ناجوانمردانه اقتصادی را می خواهد به ما تحمیل کند اما اینبار هم، آمریکایی ها، شکست را تجربه خواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از روند مصرف گرایی در کشور گفت:  این وضعیت مصرفی را حتی در شرایط غیر جنگی نمی توانیم ادامه بدهیم و باید این روند اصلاح شود.دشمنان می خواهند ملت ما را ناامید و بی اعتماد کنند. اما به فضل خدا و همت مسوولان نظام اگر اقتصاد به دست مردم و نیروهای انقلابی سپرده شود، مردم ما به ترامپ درس سختی خواهند داد و همانطور که در دفاع از کشور سربلند بیرون آمدند در رویارویی اقتصادی هم سرافرازانه بیرون خواهد آمد.

وی در پایان گفت: توصیه می کنم به همه جناح های سیاسی، که در موضوع آبادانی شهرها و امور اقتصادی فعال تر شوند و در شرایط کنونی بجای کشمکش سیاسی به مردم و نظام بپیوندند وفعالیتی را در خدمت به مردم بر عهده بگیرند.

(Visited 30 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۳-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.