افزایش تعداد فوت شدگان بر اثر مصرف قارچ‌های سمی به ۱۱ نفر

۱۳۹۷-۰۲-۳۱ سلامت

افزایش تعداد فوت شدگان بر اثر مصرف قارچ‌های سمی به ۱۱ نفر

مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که طی روزهای اخیر ۱۱ نفر در کشور با علائم مصرف قارچ‌های سمی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، مهرداد علی بخشی در مورد آمار فوت به دنبال مصرف قارچ‌های سمی اظهارداشت: از ۱۱ فوتی با علائم مصرف قارچ‌های سمی ۷ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند که در استان‌های کرمانشاه، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی، مرکزی و همدان جان باخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های بیمارستان نمازی شیراز محل تهیه و مصرف قارچ‌ها در بیشتر موارد دامنه ارتفاعات و طبیعت پس از بارندگی‌های اخیر و در مواردی نیز خریداری قارچ به صورت فله‌ای از فروشندگان ناشناس و بازارچه‌های روستایی بوده است.

علی بخشی با هشدار در خصوص مصرف قارچ‌های خودرو و وحشی که در طبیعت رشد می‌کنند و خطر سمی بودن آن‌ها اظهار کرد: علائم مسمومیت در قارچ‌های سمی ۶ تا ۸ ساعت پس از مصرف بروز می‌کند که متأسفانه شاهد بودیم در مواردی مرگ افراد را نیز به دنبال داشته است.

وی از هموطنان خواست حتما قارچ‌های مصرفی خود را از مراکز شناخته شده و ترجیحا به شکل بسته‌بندی تهیه و از خرید قارچ از افراد ناشناس و یا چیدن و مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت اجتناب کنند.

(Visited 27 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۳۱ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.