سقوط سکه و ارز آغاز شد/ رشد ۲۷۴ واحدی شاخص بورس

۱۳۹۷-۰۲-۲۳ اقتصاد

سقوط سکه و ارز آغاز شد/ رشد ۲۷۴ واحدی شاخص بورس

پس از افزایش قیمت سکه و ارز در روزهای گذشته، بالاخره قیمت‌ها در این دو بازار نزولی شد؛ به طوری که سکه به کمتر از ۲ میلیون تومان کاهش یافت.

قیمت سکه امامی امروز در بازار ۶۴ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی ۲۹ هزار تومان و نیم‌سکه و ربع‌سکه ۵ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این در حالی است که روز گذشته در بازار تهران سکه امامی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، سکه تمام بهار آزادی ۲۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰ هزار تومان و ربع‌سکه و سکه یک‌گرمی ۵ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

به این ترتیب، امروز در بازار تهران سکه امامی با قیمت یک میلیون و ۹۹۴ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و ۹۵۵ هزار تومان، نیم‌سکه با قیمت یک میلیون و ۵ هزار تومان، ربع‌سکه با قیمت ۵۹۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی با قیمت ۳۷۵ هزار تومان به فروش رفت.

قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در بازار ۲ هزار و ۶۵۵ تومان افت کرد؛ به طوری که با قیمت ۱۹۴ هزار و ۵۰۴ تومان فروخته شد. هر مثقال طلا هم ۸۴۲ هزار و ۷۰۰ تومان بود.

روند قیمتی بازار ارز نیز امروز نزولی بود؛ به نحوی که یورو ۶۷ تومان، پوند ۱۴۴ تومان، درهم امارات ۲۹ تومان، لیر ترکیه ۲۵ تومان و یوان چین ۱۷ تومان کاهش قیمت داشت.

بر این اساس، یورو در بازار ۷۸۷۵ تومان، پوند ۸۷۵۳ تومان، درهم امارات ۱۷۵۹ تومان، لیر ترکیه ۱۴۹۹ تومان و یوان چین ۱۰۲۰ تومان بود.

در همین حال، شاخص بورس تهران امروز با رشد ۲۷۴ واحدی روبه‌رو شد و هم‌اکنون در رقم ۹۴ هزار و ۱۶۵ واحد قرار دارد.

منبع: خبرآنلاین

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۲۳ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.