سردار فدوی: آمریکایی‌ها را در خلیج فارس ۲۴ ساعته کنترل می‌کنیم

۱۳۹۷-۰۲-۱۶ سیاست

سردار فدوی: آمریکایی‌ها را در خلیج فارس ۲۴ ساعته کنترل می‌کنیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه: ۲۴ ساعته آن‌ها را کنترل می‌کنیم و آمریکایی‌ها در هر زمانی، به هر طرف نگاه کنند، نیروی دریایی سپاه را می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ دریادار «علی فدوی» ، با تاکید بر اینکه وجود امنیت در خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند امری الزامی است ، اظهار داشت: کشورهای منطقه نقش مهمی در برقراری امنیت دریایی دارند و باید از کفایت‌های لازم در این رابطه هم برخوردار باشند.

وی افزود: ناامنی‌هایی که اکنون در منطقه وجود دارد، ناشی از آن‌هایی است که در گذشته نیز عامل ایجاد ناامنی بود همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه.

سردار فدوی خاطرنشان کرد: امنیت دریایی خلیج فارس و منطقه در گرو خروج آمریکایی‌ها و نیروهای فرامنطقه‌ای از منطقه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین بیان کرد : گرچه جمهوری اسلامی ایران دارای دو نیروی دریایی ارتش و سپاه است؛ اما هر نیرو دارای ماموریتی است و هر دو نیرو به صورت هم‌افزا کار می‌کنند و در برابر دشمنان متحد و همراه هستند.

وی بیان کرد : ما به صورت مداوم و روزانه و بلکه ۲۴ ساعته رفتارهای آمریکایی‌ها را در خلیج فارس کنترل و رصد می‌کنیم. آمریکایی‌ها در هر زمانی، به هر طرف نگاه کنند، نیروی دریایی سپاه را می‌بینند.

سردار فدوی گفت : آمریکایی‌ها نسبت به گذشته در خلیج فارس مطیع‌تر شده‌اند. ترامپ در روزهای نخست ریاست‌جمهوری‌اش به دلیل عدم توجیه بودن حرف‌هایی می‌زد، ولی نیروهای نظامی آمریکا، رییس جمهورشان را توجیه کردند تا چگونه صحبت کند. اکنون ناوهای آمریکایی بسیار حرف‌ گوش‌کن‌تر شده‌اند و حرفه‌ای‌تر رفتار می‌کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۱۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.