جان کری:پاره کردن برجام،موضع واشنگتن را تضعیف خواهد کرد

۱۳۹۷-۰۲-۱۲ سیاست

جان کری:پاره کردن برجام،موضع واشنگتن را تضعیف خواهد کرد

«جان کری» وزیر امورخارجه اسبق آمریکا روز سه شنبه در واکنش به اتهامات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران، هشدار داد که پاره کردن برجام، موضع واشنگتن را تضعیف و آن را در وضعیتی مشابه سال‌های نخست قرن ۲۱ قرار خواهد داد.
 

وی در صفحه توئیتر خود مدعی شد: آنچه که نخست وزیر نتانیاهو روز دوشنبه گفت، درست همان دلایلی است که کشورهای جهان را برای سال‌ها تحریم‌ و مذاکره با هدف دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران، متحد کرد؛ چرا که تهدیدی جدی وجود داشت و باید متوقف می‌شد.

 

کری با اشاره به نامه اخیر ۲۶ مقام نظامی بلندپایه پیشین رژیم صهیونیستی درخصوص برجام نوشت: این توافق کارآمد بوده است و این همان چیزی است که اکنون کارشناسان امنیتی اسرائیلی می‌گویند.

 

وزیر امور خارجه دولت اوباما ادامه داد: شایان ذکر است که جهان در سال‌های نخست قرن ۲۱، هیچ تصوری از برنامه [هسته‌ای] ایران نداشت. هر ماه سانتریفیوژهای بیشتری می‌چرخیدند و جهان به شکل امروز متحد نبود.

کری افزود: هیچ مذاکراتی در آن زمان در جریان نبود و این‌ها را برجام تغییر داد. توافق را پاره کنید تا بار دیگر به آن دوران بازگردید.

 

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) فرصت دارد تا در رابطه با تداوم تعلیق تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری کند.

 

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در آستانه موعد یاد شده، نمایشی تبلیغاتی ترتیب داد و ایران را به داشتن انگیزه توسعه تسلیحات هسته‌ای متهم کرد.

 

این در شرایطی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی، صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و پایبندی تهران به تعهداتش در برجام را بارها مورد تایید قرار داده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.