دستگیری سارقان عابربانک‌ها در تهران

۱۳۹۷-۰۲-۰۱ حوادث

دستگیری سارقان عابربانک‌ها در تهران

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان عابر بانک‌های سطح شهر تهران خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی در حاشیه طرح دستگیری سارقان دستگاه‌های خودپرداز که پیش از ظهر امروز در مقر آگاهی تهران برگزار شد اظهار کرد: در اسفند ماه سال ۹۶ بود که خبر مربوط به سرقت دستگاه‌های خودپرداز به پلیس اطلاع داده شده و بلافاصله تیمی مسئول رسیدگی به این پرونده شد.

وی با اشاره به اینکه در همان سرقت‌های اولیه ماموران پلیس موفق به ردزنی سارقان شدند، گفت: ابتدا تصور بر این بود که شش نفر این سرقت‌ها را انجام داده بودند اما در تحقیقات بعدی مشخص شد که چهار نفر اقدام به سرقت دستگاه‌های عابر بانک کرده‌اند که اقدامات پلیس برای شناسایی و دستگیری این افراد ادامه یافت.

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند اقدام به سرقت دستگاه‌های عابربانک در کرج، نازی آباد، بلوار میرداماد، میدان ونک کرده بودند، گفت: این افراد به طور متوسط از هر دستگاه عابربانک بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون پول برداشت کرده بودند که در مجموع چیزی حدود ۱۵۰ میلیون تومان از این طریق به دست آورده بودند که از این پول نفری حدود ۱۵ میلیون تومان را تقسیم کرده و مابقی را هنوز میان خودشان تقسیم نکرده بودند.

یاراحمدی گفت: سارقان طی ۲۴ ساعت گذشته در مخفیگاه‌هایشان طی عملیات‌های جداگانه در محدوده غرب تهران دستگیر شدند، این افراد بین ۳۰ تا ۳۵ سال سن داشته و همگی به اتهام جرائمی چون سرقت محموله و … دستگیر شده بودند همچنین یکی از متهمان دستگیر شده در مرخصی از زندان بوده است.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شگرد متهمان در سرقت اظهار کرد: این افراد که به اعتراف خودشان دوست داشتند پولدار شوند ابتدا محل را بازبینی کرده و با شناسایی مراکزی که عابربانک آنها از ضریب ایمنی کمتری برخوردار بوده نقشه خود برای سرقت را طرح می کردند.

وی ادامه داد: متهمان سپس اقدام به سرقت خودرو کرده که از آن در سرقت خود استفاده کنند. این خودروها یکی خودروی تیزرو و دیگری خودروی باری بوده است.

یاراحمدی گفت: آخرین سرقت این افراد روز ۲۶ فروردین در محدوده نازی آباد بود که پس از آن کارآگاهان اقدام به دستگیری آنان کردند.

وی درباره چگونگی بازگشایی مخزن عابربانک‌ها نیز گفت: متهمان با استفاده از تجهیزات خود و دستگاه‌های برش اقدام به برش دستگاه عابربانک کرده و پول‌ها را برداشت می‌کردند.

دستور رئیس پلیس پایتخت برای ارتقای ایمنی عابربانک‌ها

یاراحمدی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌های سرقت شده دارای ضریب ایمنی پایین بودند، گفت: در همین راستا رئیس پلیس پایتخت به تمامی بانک‌ها ابلاغ کردند تا نسبت به ارتقای ایمنی دستگاه‌های خودپرداز خود به ویژه دستگاه‌هایی که در خارج از محدوده بانک قرار دارند اقدام کنند.

یاراحمدی درباره اقدامات پلیس آگاهی تهران در ایام نوروز نیز گفت:‌جرایم خشن در ایام نوروز ۱۶ درصد کاهش داشته و طی این مدت کشفیات جرایم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۴ درصدی داشته است.

متهمان دستگیر شده اقدام به سرقت سواری پرادو، بی ام و و سواری ماکسیما کرده بودند تا با استفاده از این خودروها بتوانند به سرعت از محل متواری شوند که ماموران پلیس آن را هم کشف کردند.

ایسنا

(Visited 42 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۰۱ حوادث
  1. مصاحبه سرپرست آگاهی را دیدم، جالب بود، مخصوصا وقتی قیمت هر خود پرداز را ۱۵۰ میلیون و هزینه بیمه را ۶۰ میلیون اعلام کرد، اینطور که معلومه بانکها خیلی گرون باهاشون حساب کردن چون قیمت خود پرداز، از ۶۰ میلیون بالاتر نمیره و بیمه را نمیدونم؟؟؟!!

    ولی اصل قصه دستگیری نیست بلکه پیشگیری ازسرقته، چون با دستگیری انگیزه از بین نمیره و توی زندان خیلی کارهای دیگه هم یاد میگیرند ولی اگر کسانی که به هر دلیل به سرقت فکر میکنند بدونند که امکان سرقت وجود نداره، اصلا به سرقت فکر نمیکنند و این ممکن نیست مگر برای پیشگیری از سرقت خود پردازها که بر خلاف گاوصندوقها، حداقل ریسکشون، اطمینان سارقین از موجود بودن پول داخل صندوقشون هست اینه که حفاظت از خودپردازها را به کسی بسپارند که تضمین کنه که با سیستمها و تجهیرات حفاظتی آنها به هیچ وجه امکان سرقت از خود پردازها وجود نخواهد داشت و اگر شد چندین برابر بیشتر خسارت بده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.