افشای تصاویر کانسپت «مرسدس-مایباخ اولتیمیت» پیش از رونمایی

۱۳۹۷-۰۲-۰۱ دنیای فناوری

افشای تصاویر کانسپت «مرسدس-مایباخ اولتیمیت» پیش از رونمایی

تنها یک هفته قبل از رونمایی رسمی از کانسپت مرسدس-مایباخ اولتیمیت لاکچری در نمایشگاه پکن، تصاویر آن به‌صورت آنلاین افشاء شده است. برخلاف انتظار، این خودرو یک نسخهٔ مایباخ از مدل GLS نیست بلکه بیشتر شبیه به یک سدان بلندقامت به نظر می‌رسد.

در طراحی ظاهری این اس‌یووی فوق لوکس، الهام گیری از کانسپت ویژن ۶ که حدود دو سال پیش معرفی شد کاملاً مشهود است؛ بنابراین در اینجا هم شاهد همان جلوپنجرهٔ بزرگ با خطوط عمودی به همراه چراغ‌های جلوی باریک هستیم. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های ظاهری برجستهٔ کانسپت اولتیمیت لاکچری نیز می‌توان به تریم کرومی گسترده، ارتفاع زیاد تعلیق و رینگ‌های آلیاژی توربین مانند اشاره کرد.

نمای عقبی این کانسپت اما با تمامی شاسی‌بلندها متفاوت است چراکه در این قسمت نمایی مشابه سدان‌ها به چشم می‌خورد. در اینجا همچنین چراغ‌های LED افقی سه‌تکه به همراه شیشهٔ عقب دوقسمتی که نمایی رترو دارد هم از دیگر نکات برجسته هستند.

تصاویر داخلی این کانسپت نشان می‌دهد که کابین آن با ترکیبی از چرم سفید و تریم چوبی به همراه تزئینات کرومی شکل گرفته است. قسمت بالایی داشبورد نیز با چرم قهوه‌ای پوشیده شده و از الگوی مشابه جلوپنجره در دریچه‌های تهویه هم استفاده شده است.

در کابین کانسپت اولتیمیت لاکچری نشان مایباخ در قسمت‌های مختلفی مانند صندلی‌ها، غربیلک فرمان، پدال‌ها و کنسول میانی به چشم می‌خورد. در عقب نیز این خودرو حد نهایی لوکس‌گرایی را با دو صندلی ارائه می‌کند. در بین این صندلی‌ها کنسول بزرگی قرار گرفته که روی آن بجای جام‌های نوشیدنی، ست چای چینی شامل قوری و فنجان قرار گرفته است.

فعلاً اطلاعات رسمی از قوای محرکهٔ کانسپت مایباخ اولتیمیت لاکچری در دست نیست اما Autocar گزارش داده است که این خودرویی تمام الکتریکی بوده و به چهار موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۷۵۰ اسب بخار مجهز است. برای تأمین انرژی این موتورها هم پکیج باطری بزرگ ۸۰ کیلووات ساعتی در زیر کف خودرو نصب شده که با یک‌بار شارژ می‌توانند ماشین را تا ۵۰۰ کیلومتر به پیش ببرند.

گفته می‌شود کانسپت اولتیمیت لاکچری پیش‌نمایشی از نسخهٔ مایباخ نسل آیندهٔ مرسدس بنز GLS است. البته نسخهٔ استاندارد GLS جدید هم‌اکنون در جاده‌ها در حال آزمایش دیده شده و بدنهٔ کاملاً متفاوتی با این کانسپت دارد؛ بنابراین فعلاً مشخص نیست که GLS مایباخ شکل متفاوتی از نسل جدید این خودرو خواهد داشت یا اینکه مثل S کلاس مایباخ صرفاً تفاوت‌هایی مثل فاصلهٔ محوری کشیده، جلوپنجرهٔ متفاوت و دیگر موارد جزئی با نسخهٔ معمولی خواهد داشت.

منبع: پدال

(Visited 39 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۰۱ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.