شام ویژه ترامپ و همسرش برای ماکرون و همسرش

۱۳۹۷-۰۲-۰۱ سیاست

شام ویژه ترامپ و همسرش برای ماکرون و همسرش

دونالد ترامپ و همسرش که سرو غذا با رئیس جمهور فرانسه و همسرش در طبقه دوم برج ایفل را در ماه ژوئیه گذشته فراموش نکرده‌اند، قرار است روز دوشنبه هفته جاری در مکان مهمی در آمریکا میزبان یک ضیافت شام خصوصی با آنها باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و همسرش “بریژیت” برای یک مراسم شام خصوصی در عمارت تاریخی “مونت ورنون” در ویرجینیا که متعلق به اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا یعنی جورج واشنگتن بوده دعوت کرده‌اند.

این مکان نماد “روابط ویژه” میان فرانسه و آمریکا است.

جزئیات کمی درباره این دیدار منتشر شده است. مقامها اعلام کرده‌اند که قرار است روز دوشنبه این مکان تاریخی متعلق به قرن هجدهم به منظور یک “رخداد خصوصی” چهار ساعت زودتر تعطیل شود.

در سال ۱۹۶۱ خانواده کندی، رئیس جمهور وقت آمریکا و مهمانانشان با قایق ریاست جمهوری به مونت ورنون رفتند. این مراسم شام رسمی به افتخار رئیس جمهور پاکستان در چمنزار شرقی که منظره فوق‌العاده‌ای روی رودخانه پوتوماک دارد، برگزار شد.

هر سال بیش از یک میلیون بازدید کننده از این مکان تاریخی در ۲۱ کیلومتری شهر واشنگتن بازدید می‌کنند.

این در حالی است که اعلام شده هیچ دموکرات یا اصحاب رسانه‌ای در ضیافت شام خانواده ترامپ و خانواده ماکرون حضور نخواهند داشت.

پایگاه پلتیکو گزارش کرد که ترامپ از هیچ یک از قانونگذاران دموکرات برای مراسم روز سه شنبه دعوت نکرده است و هیچ دعوتنامه‌ای نیز برای اصحاب رسانه نفرستاده است، در حالی که برای مراسم‌های شام رسمی سابق این کار را انجام می‌داد.

از مجموع ۱۵۰ نفری که قرار است در این مراسم ضیافت شام حضور یابند تنها چهار نفر نماینده کنگره هستند که شامل چهار جمهوریخواه از جمله پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اد رویس، رئیس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا و سناتور ها جان کندی و بیل کاسیدی می‌شوند.

میچ مک کانل، سناتور جمهوری خواه رهبر اکثریت سنا نیز به این مراسم دعوت شد اما نمی‌تواند در آن شرکت کند.

(Visited 44 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۲-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.