نخست وزیر نیوزلند از مقایسه با ترامپ عصبانی شد

۱۳۹۷-۰۱-۲۹ سیاست

نخست وزیر نیوزلند از مقایسه با ترامپ عصبانی شد

نخست وزیر نیوزلند گفت که بعد از مقایسه‌اش با رئیس جمهور آمریکا به دلیل سیاست‌های مهاجرتی این کشور، خشمگین شده‌ است.

به گزارش فارس، «جاسیندا آردرن» نخست وزیر نیوزلند اذعان کرد از مقایسه‌اش با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به شدت عصبانی شده است.

به نوشته روزنامه گاردین، ماه سپتامبر سال گذشته روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در یادداشتی نوشته بود خانم آردرن مانند نخست وزیر کانادا است به جز سیاست‌های مهاجرتی‌اش که او را شبیه ترامپ کرده است.

شبکه ان بی سی در مصاحبه با خانم آردرن این تیتر را برای وی یادآوری کرد که جاسیندار آردرن در پاسخ دو بار تاکید کرد این تیتر وی را خشمگین کرده بود.

وی افزود: ما حزبی هستیم که در آن زمان برای دوبرابر کردن سهمیه مهاجران تلاش می‌کردیم. ما ملتی هستیم که بر پایه مهاجرت بنا نهاده شدیم. من خودم نیوزلندی نسل سوم هستم».

نخست وزیر نیوزلند در ادامه بیان داشت، این که گفته شود نیوزلند کشوری نیست که برای مهاجران روی باز داشته باشد و اینکه گفته شود نخست وزیر کنونی مخالف این ارزش‌ها است، به شدت عصبانی‌اش کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وقتی سال ۲۰۱۷ روی کار آمد، سیاست‌هایی را برای جلوگیری از ورود مهاجران به کشورش ارائه کرد. وی طی فرمانی اجرایی در همان ابتدا خواستار ممنوعیت اتباع ۷ کشور اسلامی از جمله ایران شد.

دولت کنونی نیوزلند هم برای کنترل مهاجرانی که به بهانه تحصیل در موسسات ارزان‌ قیمت به این کشور می‌آیند تا در نیوزلند ماندگار شوند، سیاست‌هایی را اتخاذ کرده بود از جمله آنکه از شرکت‌های نیوزلندی درخواست کرده است ابتدا از شهروندان نیوزلندی برای همکاری استخدام کند و اولویت بعدی را به مهاجران بدهد.

(Visited 32 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۲۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.