سکه ۱۰ هزار ریال ارزان شد

۱۳۹۷-۰۱-۲۶ اقتصاد

سکه ۱۰ هزار ریال ارزان شد

قیمت هر سکه تمام در بازار آزاد تهران با وجود افزایش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی، ۱۰ هزار ریال عقبگرد داشت و به ۱۷ میلیون و ۸۹۰ هزار ریال رسید.

به گزارش ایرنا، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به یک هزار و ۳۷۸ دلار و ۸۰ سنت رسیده است که تحلیلگران علت آن را نااطمینانی اقتصاد جهانی درباره آینده تحولات سیاسی جهان و احتمال رویارویی روسیه و آمریکا در موضوع سوریه می دانند.
بامداد شنبه (بیست و پنجم فروردین) آمریکا به همراه انگلیس و فرانسه، دمشق و استان حمص در سوریه را هدف حمله موشکی قرار داد؛ بنا بر اعلام وزارت دفاع سوریه، در این حمله ۱۱۰ موشک به خاک این کشور شلیک شد.
این حمله موشکی در حالی روی داد که بازارهای جهانی در تعطیلات آخر هفته به سر می برد و از این رو، انتظار می رود با گشایش بازارها از دوشنبه، قیمت طلا سیر صعودی خود را از سر گیرد.
امروز در بازار تهران هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۷ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال نرخ گذاری شد و نسبت به پنجشنبه گذشته ۵۰ هزار ریال افزایش یافت؛ بهای هر نیم سکه نیز با رشد ۸۰ هزار ریالی به هشت میلیون و ۸۶۰ هزار ریال رسید.
همچنین معامله گران هر قطعه ربع سکه را پنج میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و هر سکه گرمی را سه میلیون و ۵۲۰ هزار ریال فروختند که ربع سکه ۱۵۰ هزار ریال رشد داشت اما سکه گرمی ثابت ماند.
نرخ هر گرم طلای خام ۱۸ عیار نیز با رشد ۱۰ هزار و ۳۹۰ هزار ریالی به یک میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۰ ریال رسید.

(Visited 25 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۲۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.