معاون نجفی هم استعفا داد! / محسن‌هاشمی: با سرعت شهردار بعدی را انتخاب می‌کنیم

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ جامعه

معاون نجفی هم استعفا داد! / محسن‌هاشمی: با سرعت شهردار بعدی را انتخاب می‌کنیم

 معاون شهرسازی شهرداری تهران از سمت خود استعفا داده است.

مهدی حجت که چند ماه پیش به عنوان معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از سوی محمدعلی نجفی انتخاب شده بود روز گذشته استعفای خود را تقدیم نجفی کرد.

روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن تایید این موضوع اعلام کرد که مهدی حجت پیش از پذیرش استعفای نجفی، متن استعفای خود را تقدیم نجفی کرده بود اما هنوز تایید و یا رد آن اعلام نشده است.

شهردار جدید به سرعت انتخاب می‌شود

همچنین رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه جلسات هم اندیشی با شاخص‌های لازم برای انتخاب شهردار برگزار می‌شود، گفت: از اعضا می‌خواهم تا نامزدهای پیشنهادی خود را معرفی کنند تا در جلسات هم اندیشی و در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی شود.

محسن هاشمی با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آرزوی سلامتی برای نجفی و آرزوی موفقیت برای حسینی مکارم به عنوان سرپرست شهرداری را داریم، گفت: خوشبختانه امروز جلسه شورا به خوبی برگزار شد و در عرض دو و نیم ساعت توانستیم موضوع استعفای شهردار را بررسی و سرپرست را انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه ما با جدیت، سرعت و نگاه ویژه این موضوع را بررسی می‌کنیم، در مورد چرایی انتخاب مکارم، گفت: در بیشتر موارد این چنینی معاون مالی به دلیل اشرافیت به مسائل و مشکلات به عنوان سرپرست انتخاب می‌شود و از آنجایی که در دوره گذار قرار داریم نیز بهترین گزینه معاون مالی بود و بنده چند بار نظر نجفی را پرسیدم و ایشان هم موافق بودند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا به گزینه‌های قبلی بر می‌گردید گفت: در این مورد بعدا صحبت می‌کنیم چرا که فرآیند انتخاب شهردار بعدی مشخص نیست.

فعالیت مکارم به عنوان سرپرست شهرداری تهران منع قانونی ندارد

فرماندار تهران هم با اشاره به جانباز بودن مکارم معاون مالی شهرداری تهران و ارائه درخواست بازگشت به کارش افزود: فعالیت آقای مکارم به عنوان سرپرست شهرداری تهران منع قانونی ندارد.

عیسی فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آقای مکارم در حال حاضر به عنوان معاون مالی اداری شهرداری تهران مشغول فعالیت هستند و به رتخ و فتخ امور شهرداری می‌پردازند. ایشان برابر قانون با توجه به اینکه جانباز هستند و درخواست بازگشت به کار را ارائه کرده‌اند می‌توانند به عنوان سرپرست شهرداری تهران فعالیت کنند.

وی افزود: آقای مکارم نیروی رسمی شهرداری تهران هستند و درخواست بازگشت به کار خود را به بالاترین مقام محل خدمت خود ارائه کرده‌اند. با توجه به این موارد ایشان می‌توانند به عنوان سرپرست شهرداری تهران فعالیت کنند.

ایسنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.