چگونه زمین کشاورزی را با چشم ببینیم؟

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ سرگرمی

اولین باری که یک زمین کشاورزی را در تلویزیون و از بالا مشاهده کردم، فکر کردم که فیلمبردارها باید برای ضبط یک تصویر چند دقیقه ای، سوار هلیکوپتر یا هواپیماهای سمپاشی شوند. البته بعدا فهمیدم که ذهنیتم اشتباه نبوده است؛ اما چند سالی است که کمتر شرکت تبلیغاتی و تصویربردای برای اینکار از هلیکوپترها استفاده می کند. دلیل این مساله را شاید بتواند پرهزینه بر بودن ضبط فیلمبرداری و دریافت جوازهای لازم برای پرواز دانست. همیشه به دنبال دریافت پاسخ سوال خودم بودم که چند سال پیش توانستم بهترین و ارزانترین راه برای این نوع کار پیدا کنم. کوادکوپتر، وسیله ای که شما به تازگی بارها در خود تلویزیون یا پارک مکان های دیگر مشاهده کرده اید؛ اما اطلاعی در خصوص نام یا چگونگی کارکرد و تهیه آن نداشتید.

کوادکوپتر از خانواده هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپاد هستند و با وسیله یک دستگاه یا ریموت از راه دور کنترل شده و توسط چهار پروانه ی قرار گرفته بر روی آن برای تامین نیروی پیشرانه پرواز می کنند. هدف اصلی این هواپیما، کنترل محدوده توسط دوربین های مخصوصی است که در زیر آن ها است، به عبارتی دیگر محدوده هایی که توسط انسان کنترل آن ها سخت یا نشدنی است.

زمین های کشاورزی از آنجا خیلی بزرگ هستند و تصویربرداری هوایی آن ها با استفاده از ویدئو سخت است، بهترین راه استفاده از همین کوادکوپترها است. اینکه از چه نوع کوادکوپتری استفاده کنیم، بستگی به هدف شما دارد؛ اما از آنجا که این نوع تصویربرداری ها بیشتر به منظور تهیه ویدئو تبلیغاتی صورت می گیرد، استفاده از کوادکوپتر حرفه ای توصیه می شود.

یک نکته ای را که باید در نظر داشته باشید، این است که کیفیت تصویر در ویدئو های تبلیغاتی اهمیت بسیاری دارد و از آنجا که مکان دوربین با نقطه مورد نظر برای تصویربرداری فاصله زیادی دارد و از طرفی دیگر برای نمونه زمین های کشاورزی، ضبط جزئیات مانند میوه ها و حرکت خوشه ها خیلی مهم است، برای همین باید از کوادکوپترهای حرفه ای که علاوه بر داشتن دوربین هایی با کیفیت بالا، دارای ویژگی های ممتاز دیگری مانند برد و زمان بیشتر برای فیلمبرداری و کیفیت در ساخت است.

علت استفاده از کوادکوپتر حرفه ای برای تصویر بردای زمین های کشاورزی:

  1. کیفیت بالای تصاویر در ضبط تمامی جزئیات زمین و حرکت خوشه ها ( به عبارتی دیگر مجهز به دوربین با رزولوشن بالا و استابیلایزر یا گیمبال برای ضبط تصاویر با کیفیت)
  2. برد بیشتر( بالای دو کیلومتر)
  3. زمان بیشتر (در تصاویر هوایی، زمان اهمیت بسزایی دارد و باید حداقل ۱۶ تا ۲۰ دقیقه این مساله را در نظر گرفت. شاید کل فیلم تبلیغاتی یک دقیقه باشد؛ اما نیاز است که زمان بیشتری را به این مساله اختصاص داد تا در نهایت یک تیزر فیلم با کیفیت جدا شود.)
  4. مجهز به سیستم خلبان خودکار
  5. کیفیت بدنه بالاتر که در صورت اصابت به زمین آسیب نخواهد دید.

چگونه این نوع کوادکوپتر را تهیه کنیم؟

فروشگاه اینترنتی فروش کوادکوپتر کالا آرسی به آدرس اینترنتی www.kalarc.com  در زمینه فروش انواع کوادکوپترهای مبتدی و حرفه ای فعالیت می کند. شما برای تهیه انواع کوادکوپترهای با کیفیت برای ضبط تصاویر هوایی باغ و زمین کشاورزی، با مراجعه به این سایت شما می توانید انواع مختلف را به همراه مشاوره رایگان خریداری کنید.

 

 

 

 

(Visited 1,730 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.