طلا ارزان شد

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ اقتصاد

طلا ارزان شد

قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه به دنبال قول رییس جمهور چین برای پایین‌ بردن تعرفه واردات برخی محصولات که نگرانی‌ها نسبت به تشدید مناقشه تجاری با آمریکا را کمتر کرد، بخشی از رشد اولیه خود را از دست داد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افت کرد و به ۱۳۳۳.۹۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار پیش‌تر تا مرز ۱۳۳۸.۱۲ دلار صعود کرده بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۳۳۷.۵۰ دلار رسید.

بر اساس گزارش رویترز، شی جین پینگ، رییس جمهور چین، قول داد در اقتصاد کشورش گشایش بیشتری صورت داده و تعرفه واردات برخی محصولات از جمله خودرو را کاهش دهد. اظهارات وی به صعود شاخص‌های سهام جهانی منجر شد. همچنین دلار ۰.۳ درصد در برابر ین افزایش یافت و به ۱۰۷.۱۳۰ ین رسید. ارز آمریکا در معاملات گذشته در واکنش به جنگ لفظی سیاست‌گذاران چین و آمریکا که بازارها را نگران نگه داشته بود، با کاهش عقب نشینی بود.

در این بین، نگرانی‌ها نسبت به تحولات اخیر سوریه از طلا به عنوان دارایی مطمئن حمایت کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۶.۴۵ دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۹۳۴.۵۵ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۳۲ دلار رسید.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.