با سامانه خلبان خودکار ایرانی RU-۷۱۵FC آشنا شوید + تصاویر

۱۳۹۷-۰۱-۲۰ دنیای فناوری

با سامانه خلبان خودکار ایرانی RU-۷۱۵FC آشنا شوید + تصاویر

سامانه خلبان خودکار RU-۷۱۵FC از جمله دستاوردهای صنایع دفاعی کشورمان است که قابلیت هدایت انواع پهپاد از سبک و نیمه سنگین را دارد.

به گزارش تسنیم، سامانه خلبان خودکار RU715FC مجموعه‌ای سخت و نرم افزاری برای کنترل از راه دور هواپیماهای بدون سرنشین سبک و نیمه سنگین است که توسط متخصصان صنایع دفاعی جمهوری اسلامی اسلامی ایران طراحی و ساخته شده است. با استفاده از تکنولوژی نوین در طراحی بخش اویونیک (الکترونیک پرواز)، پردازش تصویر و سخت افزارهای خاص، این محصول به یکی از سامانه‌های هدایت انواع پهپاد و پرنده‌های بدون سرنشین تبدیل شده است.

این سامانه‌ به شیوه‌ای عمل می‌کند که اطلاعات ارسالی از سوی تمامی حسگرهای وسیله پرنده توسط ایستگاه هدایت زمینی قرائت شده و فرمان‌های ارسالی از سوی خلبان، پهپاد را هدایت می‌کند.

از جمله ویژگی‌های این سامانه قابلیت ضبط و ارسال تصاویر به صورت رمز شده و توسط لینک رادیویی است که امنیت کار این سامانه را تا حد زیادی بالا می‌برد. این سامانه به گونه‌ای طراحی شده است که هم می‌توان با نصب آن روی خودرو و یا به صورت چمدان حمل کرد.

قابلیت تعیین مسیر پهپاد به صورت سه بعدی، کم مصرف بودن و طراحی ایستگاه زمینی با تمام قابلیت‌های مورد نیاز خلبان از دیگر قابلیت‌های این سامانه است.


سامانه خلبان خودکار RU-715FC


 نمایی از صفحه نمایشگر سامانه خلبان خودکار RU-715FC 


 تعیین مسیر یک بعدی حرکت پهپاد

(Visited 27 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۲۰ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.