رهبر انقلاب:  هیچ کسی بخاطر اینکه نظرش مخالف حکومت است تحت فشار  قرار نگرفته و نمی‌گیرد

۱۳۹۷-۰۱-۰۱ سیاست

رهبر انقلاب:  هیچ کسی بخاطر اینکه نظرش مخالف حکومت است تحت فشار  قرار نگرفته و نمی‌گیرد

 رهبر انقلاب فرمودند: استقلال و آزادی جزو شعارهای اصلی انقلاب بوده است. آزادی در این کشور تامین شده است. عده ای بی انصافی می کنند از این آزادی استفاده می کنند و به دروغ می گویند آزادی وجود ندارد.

به گزارش۲۴آنلاین، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب به روال سنت هرساله در اولین روز سال جدید در حرم مطهر رضوی به ایراد سخن پرداختند.

ایشان فرمودند:  خدای متعال را شاکرم که توفیق عنایت کرد یکبار و یک سال دیگر در کنار این بقعه مطهر و مبارک با شما مردم عزیز و وفادار دیدار کنم. سلام مخلصانه خود را به زوار عزیزی که از سراسر کشور در اینجا اجتماع کردند و به مجاوران محترم این شهر مقدس عرض کنم.

رهبری با تبریک حلول سال نو و عید نوروز و تسلیت شهادت حضرت هادی علیه السلام، فرمودند: این امام بزرگوار در مجموعه آثار و برکاتی که از ائمه علیه السلام رسیده است این خصوصیت را دارد که در ضمن زیارت، مهمترین فصول مربوط به مقامات ائمه علیه السلام با زیباترین تعبیرات بیان کردند. زیارت جامعه کبیره از این بزرگوار است. زیارت امیرالمومنین در روز غدیر از این بزرگوار است. امیدواریم که به برکت نگاه عطوفت آمیز این امام بزرگوار که شهادت ایشان با روز اول سال و با عید نوروز همراه شده است ملت ایران در این سال از هدایت الهی برخوردار باشند.

رهبر انقلاب به کارنامه ۴۰ ساله جمهوری اسلامی پرداختند و فرمودند: در این ۴۰ سال این پرچم برافراشته چشم ها و دل ها را در مجموعه عظیمی از ملت های منطقه به خود جلب کرده است. در کشور ما استعداد و ظرفیت های بسیار گسترده ای وجود دارد که تاکنون از آنها استفاده نشده است. اگر استفاده بشود وضعیت کشور به مراتب پیش خواهد رفت و بهتر خواهد شد. موانع استفاده از این ظرفیت ها چیست؟ ببینیم چه چیزیی باعث شده است که نتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

اهم اظهارات معظم له را در ادامه بخوانید؛
*در باب ارزش ها، اصول و شعارهای انقلاب باید گفت انقلاب امتحان خوبی در این زمینه پس داده است. ملت ایران توانسته است اصول بنیادین و شعارهای اصلی انقلاب را به همان استحکام اول تا امروز حفظ کند. این شعارها و ارزش های اصلی شامل، استقلال، آزادی، مردمسالاری، عزت نفس و خودباوری ملی، عدالت، و برتر و بالاتر از همه اینها تحقق و پیاده شدن احکام دین و شریعت است. امروز کشور از استقلال برخوردار است. این خواسته عمومی مردم در انقلاب بوده است.یعنی واکنش ملت ایران به ۲۰۰ سال سلطه بیگانگان بوده است.

*تا قبل از انقلاب حدود ۲۰۰ سال قدرت های سلطه گر بر این کشور مسلط بودند. حکومت ها زیر سایه قدرت های یگانه حکومت می کردند. حکومت قاجار با تضمین دولت تزاری روسیه بر سر کار بود. یعنی خاندان قاجار زیر پرچم و ضمانت روس ها زندگی می کردند. بعد انگلیس ها آمدند و رضا خان را سرکار آوردند. همان انگلیسی ها محمدرضا را سرکار آوردند. در ۲۸ مرداد آمریکایی ها وارد میدان شدند و محمدرضا را تجدید سلطنت کردند. در این سالهای متمادی حکومت های ما را این قدرت و آن قدرت می آورد و می برد. لذا خواست عمومی ملت ایران این بود که از این حالت خارج شود و استقلال پیدا کند.

*امروز در دنیا هیچ کشوری به استقلال به ملت ایران ملتی ندارد. همه ملت های دنیا به نحوی از انحا نوعی ملاحظه کاری در مقابل قدرت ها دارند. آن ملتی که آرای او تحت تاثیر هیچ کدام از قدرت ها قرار نمی گیرد ملت ایران است.

* استقلال و آزادی جزو شعارهای اصلی انقلاب بوده است. آزادی در این کشور تامین شده است. عده ای بی انصافی می کنند از این آزادی استفاده می کنند و به دروغ می گویند آزادی وجود ندارد. رادیوهای بیگانه هم سخنان آنها را بازتاب می دهند. امروز در کشور ما آزادی بیان، فکر، انتخاب هست و هیچ کسی به خاطر اینکه فکر و نظرش مخالف نظر حکومت است تحت فشار و تهدید قرار نمی گیرد. هر کسی ادعا کند مورد ادعا کند مورد فشار قرار گرفتم چون نظر مخالف حکومت بوده است دروغ گفته است. افراد متعدد در رسانه های مختلف افراد ضد حکومت ابراز می کنند و کسی با آنها کاری ندارد و بنا هم نیست کسی متعرض آنها شود. آزادی بیان است. آزادی در همه جای دنیا چارچوب دارد. یعنی برخلاف قانون عمل کردن وجود ندارد. یعنی برخلاف کردن دین و شریعت عمل کردند وجود ندارد. چارچوب آزادی در کشور ما قانون اساسی کشور و برگرفته از شریعت اسلام است. اینکه کسی توقع داشته باشد که برخلاف قانون عمل کند منطقی نیست.

*انتخابات عمومی در کشور ما جز کم نظیرترین انتخابات ها در همه کشورها است. همه با شور و شوق در انتخابات شرکت می کنند. در این ۴۰ سال دولت هایی که با انتخاب مردم سرکار آمدند دارای گرایش های مختلف داشتند. همه اینها را مردم انتخاب کردند. مردمسالاری در کشور ما مستقر است. ما یک روز انتخابات های خود را به تاخیر نینداختیم حتی در دوران جنگ.

 

(Visited 1,368 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۱-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.