غرویان به نقل ازجهانگیری: رهبری به جلسه با تئوری‌پردازان هر ۲جناح علاقه‌مندند و ازآن استقبال میکنند

۱۳۹۶-۱۲-۲۷ سیاست

غرویان به نقل ازجهانگیری: رهبری به جلسه با تئوری‌پردازان هر ۲جناح علاقه‌مندند و ازآن استقبال میکنند

محسن غرویان در روزنامه آرمان نوشت:

تطابق گروه‌های مختلف سیاسی با آنچه مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند مساله بسیار مهمی است که جریانات سیاسی کشور باید توجه ویژه‌‌ای به آن مبذول دارند.

در این راستا گروه‌های مختلف باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را محور فعالیت‌های سیاسی خود قرار دهند، چون اندیشه‌های ایشان محور وحدت در کشور است. اگر گروه‌های مختلف سیاسی بخواهند در چارچوب قانون حرکت کنند باید با راهبردهای ایشان همسویی و هماهنگی داشته باشند.

از این جهت در حال حاضر اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نقشی اساسی در آرایش سیاسی کشور دارند، البته در هر دوجناح برخی افراد وجود دارند که افراطی به مسائل نگاه می‌کنند که این رویکرد موجب فاصله گرفتن هردو جریان سیاسی از مسیر اندیشه‌های اصلی خواهد شد.

البته جدای از تندور‌های هر دوجناح گروه‌های معتدلی میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هستند که عاقلانه، حکیمانه و دور از افراط و تفریط اندیشه‌های خاص خود را پیش می‌برند و بعضا نیز با یکدیگر به اختلاف نظر می‌خورند که این اختلاف نظرها امری طبیعی بوده و خارج از چارچوب و قانون نیست. این جریانات باید تلاش کنند برای کنش بهتر در فضای سیاسی جامعه مطابق با نقشه راه عمل نمایند.

از طرف دیگر در مجموعه اصلاح‌طلبان تلاش‌های بسیار خوبی درباره ارتباط با مقام معظم رهبری صورت گرفته است. در این راستا برخی اصلاح‌طلبان ارتباط خوبی دارند که از آن جمله می‌توان به مجید انصاری اشاره کرد و غیر از او آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز ارتباطات موثر و خوبی با ایشان داشته و دارد. در جلسه‌ای که نگارنده با آقای جهانگیری داشته در این زمینه صحبت شده که آقای جهانگیری به ارتباط بسیار خوب خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اذعان داشت که ایشان لطف دارند و به اینکه با تئوری‌پردازان هر دوجناح جلسه داشته باشند، علاقه‌مند بوده و از آن استقبال می‌کنند.

گفت‌وگوی ملی و وحدت ملی در جلسه جریانات سیاسی با مقام معظم رهبری شکل می‌گیرد و همه جریانات باید تحت هدایت و رهنمود‌های ایشان به فعالیت بپردازند. در حال حاضر ایده بسیار خوبی است که اصلاح‌طلبان بتوانند جلسات بیشتری با مقام معظم رهبری داشته باشند. نکته مهم این است که در مسائل مهم کشور اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نمی‌توانند یکدیگر را حذف کنند.

به عبارت دیگر اصلاح‌طلبان و اصولگرایان حذف شدنی نیستند و همواره در صحنه حضور دارند. بنابر این معقول‌ترین و حکیمانه‌ترین راه این است که این جریانات با یکدیگر گفت‌وگو داشته باشند و نسبت ارتباط آنها با مقام معظم رهبری به نحو عادلانه برقرار شود. تجربه ۴۰ ساله انقلاب نشان می‌دهد که حذف جریانات سیاسی کشور به دست یکدیگر ممکن نیست و اصلاح‌طلبان حذف شدنی نبوده و در مسائل جامعه تاثیرگذارند.

بنابر این باید واقعیت‌ها را پذیرفت و واقعیات جامعه را دید. در انتخابات اخیر کاملا روشن شد که اصلاح‌طلبان نفوذ زیادی در مردم دارند و حذف شدنی نیستند. از این جهت سیاستمدار واقع‌نگر و واقع‌گرا باید نه بر اساس توهمات ذهنی بلکه براساس واقعیات تئوری‌پردازی کند.

(Visited 26 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۲۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.