بعیدی نژاد: بیانیه کمیسیون مشترک برجام نشانگر قوت این توافق است

۱۳۹۶-۱۲-۲۶ سیاست

بعیدی نژاد: بیانیه کمیسیون مشترک برجام نشانگر قوت این توافق است

حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن جمعه شب با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: جمله پایانی جمع‌بندی جلسه امروز کمیسیون مشترک با حضور آمریکا، می‌رساند که تا چه حد هنوز برجام قوی است

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است: ‘تمامی اعضا پایبندی مستمر خود به تعهدات برجامی را موردتوجه قرار داده و بر ضرورت حصول اطمینان از اجرای مؤثر آن در تمامی بخش‌های مربوطه با حسن نیت و در فضایی سازنده تاکید کردند.’
این بیانیه افزود: شرکت‌کنندگان به نحو مبسوطی فرآیند مرتبط با رفع تحریم‌ها را در پرتو یک نشست کارگروه اجرایی شدن لغو تحریم‌ها که دو روز پیش برگزار شد، موردبررسی قراردادند. شرکت‌کنندگان بر ضرورت اجرای مستمر لغو تحریم‌های مرتبط هسته‌ای، ازجمله در خصوص مجوزهایی مربوط به هواپیمایی کشوری، به‌نحوی‌که تحقق موثر منافع مربوطه که در برجام پیش‌بینی‌شده است را ممکن سازد تاکید کردند. آنان بر اهمیت مستمر پرداختن به هرگونه چالشی در این زمینه در چنین مجامعی اذعان دارند.
یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام و هشتمین نشست آن از آغاز اجرای برجام (۱۶ ژانویه ۲۰۱۶) تاکنون است که در سطح مدیران سیاسی ایران و کشورهای ۵+۱ و به میزبانی هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا امروز در وین برگزار شد.
از طرف جمهوری اسلامی ایران، سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و از طرف آمریکا ‘برایان هوک’ مشاور ارشد سیاسی رکس تیلرسون وزیرخارجه برکنار شده این کشور در این نشست حضور داشتند.
بعیدی نژاد پیش از آغاز این نشست در توئیتی نوشته بود: در جلسه امروز کمیسیون مشترک، آمریکا در برابر همبستگی تمامی کشورهای عضو بیش از همیشه در فشار و انزوای بی سابقه ای قرار گرفته است.

(Visited 143 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۲۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.