۱۲ هزار تماس تلفنی با آتش‌نشانی تهران در چهارشنبه آخر سال!

۱۳۹۶-۱۲-۲۳ جامعه

۱۲ هزار تماس تلفنی با آتش‌نشانی تهران در چهارشنبه آخر سال!

 سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران در روز گذشته گرفته شد، گفت: شهروندان در بسیاری از تماسها درخواست مشاوره داشتند.

 سید جلال ملکی درباره آمار نهایی حوادث روز گذشته (۲۲ اسفند ۹۶) اظهار کرد: از ساعت ۱۶ روز گذشته تا ساعت ۲۴ که اوج حوادث چهارشنبه آخر سال است، مجموعاً ۱۷۰ موردآتش‌سوزی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که آتش‌نشانان در تمام این حوادث در حداقل زمان ممکن به محل اعزام شده و نسبت به عملیات‌های لازم اقدام کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: از این تعداد تماس، ۷۲ مورد مربوط به آتش‌سوزی‌های ساختمان مسکونی، ۱۷ مورد حریق ساختمان‌های غیرمسکونی، ۱۱ مورد حریق وسایل نقلیه شامل خودرو و موتورسیکلت و ۶۸ مورد شامل سایر حریق‌ها مانند فضای سبز، ضایعات و… بود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع دو انفجار به وقوع پیوست که یک مورد آن قبل از بازه زمانی ذکر شده و در ساعت ۱۵:۳۰ بود، اما جزو آمار به حساب آمده و در مجموع در این حوادث سه نفر مصدوم شدند که دو مرد جوان و یک خانم بین مصدومان بودند.

ملکی با بیان اینکه در کل در ۲۴ ساعت چهارشنبه آخر سال حدود ۱۲ هزار تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران گرفته شد، گفت: از این تعداد تماس در بازه زمانی ساعت ۱۶ تا ۲۴ حدود ۴ هزار تماس داشتیم که نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد کاهش داشت و در کل شاهد وضعیت آرامی بودیم.

ملکی افزود: اصول ایمنی رفته‌رفته توسط شهروندان رعایت و نهادینه شده و در بسیاری از تماس‌هایی که با سامانه ۱۲۵ گرفته شد، شهروندان درخواست مشاوره داشتند و این تماس‌ها مثبت بود یعنی اینکه هموطنان تماس گرفته و در رابطه با یک مسئله ایمنی ضمن اعتماد کامل به آتش‌نشانان، راهنمایی می‌گرفتند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: از رفتار بسیار خوب شهروندان و از همکاران در سازمان آتش‌نشانی و اصحاب رسانه که در راستای تامین ایمنی با آتش‌نشانی همکاری داشتند، تشکر می‌کنم.

تسنیم
(Visited 20 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۲۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.