مشعل المپیک را چه کسی روشن می کند؟

۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ورزش

مشعل المپیک را چه کسی روشن می کند؟

مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک در حالی روز شنبه برگزار می‌شود که مسئولان ریو اعلام کرده‌اند بودجه بسیار کمی در مقایسه با دو المپیک قبلی هزینه کرده‌اند.

به گزارش ۲۴، بازی‌های المپیک همیشه فرصتی برای کشورهای میزبان بوده تا قدرت و توانایی‌های خود را از همه نظر به رخ حریفان بکشند، به همین دلیل مبالغ هنگفت برای گرفتن میزبانی المپیک هزینه می‌شود.

یکی از لحظاتی که شاید بتواند این قدرت را به نمایش بگذارد مراسم افتتاحیه است که در آن هنرمندان، افراد شاخص سیاسی و اقتصادی جهان و کشورهای میزبان در آن شرکت می‌کنند. لحظاتی به یادماندنی که در تاریخ به ثبت می‌رسد و قطعا در ذهن تماشاگران حاضر در مراسم باقی خواهد ماند.

مراسم افتتاحیه ریو نیز قرار است روز جمعه ساعت ۲۰ به وقت محلی و ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد روز شنبه به وقت تهران در استادیوم ماراکانا برگزار شود.

اجرای اصلی برنامه توسط هنرمند ۱۲ ساله

مسئولان برگزار کننده بازی‌های المپیک ریو اعلام کرده‌اند این مراسم یکی از فراموش نشدنی ترین شب‌های المپیک خواهد بود که در آن یک نوجوان ۱۲ ساله به اجرای برنامه می‌پردازد و در واقع نقش اصلی این مراسم را ایفا می‌کند. هنرمندانی از ۱۲ مدرسه در این مراسم به اجرای نمایش خواهند پرداخت.

پیش بینی تماشای مراسم توسط ۳ میلیارد نفر

پیش بینی شده است ۳ میلیارد نفر این مراسم را به طور زنده تماشا می‌کنند، اما نکته جالب مراسم افتتاحیه ریو این است که نسبت به المپیک لندن هزینه کمتری برای آن در نظر گرفته شده است. ۵۵.۹ میلیون دلار بودجه مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی‌های المپیک و پارالمپیک است. طبق صحبت‌های مسئولان برگزارکننده بازی‌های ریو هزینه این مراسم ۱۲ برابر کمتر از لندن و ۲۰ برابر کمتر از پکن است.

معمای روشن کننده مشعل همچنان نامشخص

مسئولان برگزار کننده بازی‌های ریو هنوز از روشن کننده اصلی مشعل پرده برنداشته اند، اما برخی خبرها حاکی از این است که “پله” پادشاه فوتبال برزیل آخرین فردی است که این مشعل را حمل خواهد کرد.

اعلام قیمت بلیت افتتاحیه

بیشترین قیمت مراسم افتتاحیه ۱۶۲۲ دلار و کمترین قیمت ۲۱۱دلار است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.