اقدام جالب مرد میلیونر مسلمان برای حمایت از حجاب

۱۳۹۶-۱۲-۲۱ جامعه

اقدام جالب مرد میلیونر مسلمان برای حمایت از حجاب

یک مرد میلیونر مسلمان متعهد شد جریمه زنانی را که بخاطر پوشاندن چهره‌شان در دانمارک جریمه شده بودند، پرداخت کند.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «رشید نقاز»، تاجر، کارآفرین  و فعال حقوق‌بشر فرانسوی – الجزایری نقش مهمی در مقابله با قانون ممنوعیت پوشاندن چهره یا استفاده از برقع دارد. او به تازگی آمادگی خود را برای پرداخت جریمه حجاب چهره زنان مسلمان در دانمارک اعلام کرده است.

این تاجر مسلمان که به «ولتر مسلمانان» معروف است بارها جریمه نقدی زنان مسلمان در کشورهای مختلف اروپایی را که به دلیل پوشاندن چهره‌شان جریمه شده اند، پرداخت کرده است.

 

دانمارک در نظر دارد با پیروی از سایر کشورهای اروپایی، قانون ممنوعیت استفاده از برقع را تصویب کند. در صورت تصویب این قانون، زنانی که چهره‌شان را بپوشانند مشمول جریمه‌ای بین ۱۶۵ تا  ۱۶۵۰ دلار می شوند.

پیش از این نیز، نقاز بیش از ۱۵۰۰ جریمه استفاده از برقع را در سراسر اروپا پرداخت کرده بود.

پرداخت جریمه زنان مسلمان برای حمایت از حجاب چهره

این میلیونر ۴۶ ساله که در حال حاضر یکی از اتباع مسلمان کشور فرانسه است در مصاحبه با رادیو دانمارک گفت: مجموع جریمه استفاده از حجاب چهره در سوئیس ۹۲۰۰ یورو (۱۱ هزار و ۳۲۰ دلار) بود و من آن را پرداخت کرده ام. پرداخت جریمه زنان مسلمان در دانمارک برای من هیچ مشکلی ندارد.

کمپین مقابله با قانون ممنوعیت حجاب چهره فقط منحصر به دانمارک نیست. او از طریق این کمپین  تا کنون جریمه های زیادی را در کشورهای اروپایی همچون فرانسه، بلژیک و سوئیس پرداخت کرده است و اینک آمادگی خود را برای پرداخت جریمه زنان مسلمان در دانمارک که برقع به صورت می زنند، اعلام کرده است. در حال حاضر، او به «زورو حامی حجاب چهره» معروف است.

نقاز علی‌رغم مبارزاتش در حمایت از حجاب چهره، خود مخالف برقع است و معتقد است این پوشش در جامعه اروپایی موجب می شود زنان  به درستی در جامعه ادغام نشوند.

علاوه بر حمایت‌های پارلمان دانمارک از لایحه ممنوعیت پوشش چهره، اکثریت مردم این کشور (۶۲ درصد) با تصویب این لایحه موافق هستند.

باشگاه خبرنگاران

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۲۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.