واکنش رسمی تلگرام به ادعای هک ۱۵ میلیون کاربر ایرانی

۱۳۹۵-۰۵-۱۴ دنیای فناوری

تلگرام سرانجام به اخبار منتشر شده در مورد هک شدن اطلاعات ۱۵ میلیون کاربر ایرانی خود واکنش نشان داد و مدعی شد این واقعه به شدت ادعا شده نبوده و تنها داده های قابل دسترس به طور عمومی جمع آوری شده است.

در بیانیه یاد شده با عنوان جالب آرام باشید و تلگرام بفرستید، تصریح شده که کاربران بهتر است خونسردی خود را حفظ کنند و به استفاده از این نرم افزار ادامه دهند، زیرا هیچ مشکلی وجود ندارد و اطلاعات خصوصی حساب های شخصی کاربران غیرقابل دسترس است.

براساس خبری که ابتدا در این مورد در خبرگزاری رویترز منتشر شد یک گروه هکری به نام Rocket Kitten عامل حملات مذکور بوده ولی تلگرام در واکنش به خبر یاد شده می گوید داده های عمومی قابل دسترس از ۱۵ میلیون کاربر جمع اوری شده و حساب های فردی افراد در دسترس هکرها قرار نگرفته است.

در بخشی از بیانیه تلگرام در این مورد آمده است: چنین کنترل های انبوهی از زمانی که ما امسال برخی محدودیت ها را بر روی رابط کاربری فایل برنامه تلگرام یا API اعمال کردیم، دیگر ممکن نیست. در این بیانیه آمده است: چون برنامه تلگرام بر مبنای شماره تماس های تلفن همراه عمل می کند، هر کس می تواند به طور بالقوه ثبت شدن یک شماره خاص در سیستم تلگرام را چک کند. امری که در برنامه های مشابه مانند واتس اپ، پیام رسان فیس بوک و غیره هم ممکن است.

تلگرام همچنین مدعی شده از آنجا که شرکت های مخابراتی می توانند پیامک های کاربران را با هکرها به اشتراک بذارند، استراق سمع و جاسوسی از پیامک ها ممکن است. در این بیانیه تاکید شده که تلگرام در این مورد به کاربران خود در دیگر کشورها هشدار داده است.

در انتهای این بیانیه از کاربران خواسته شده برای اطمینان از حفظ امنیتشان از سیستم تایید هویت دومرحله ای استفاده کنند و یک کلمه عبور اضافه را برای ورود به حساب کاربریشان در نظر بگیرند. قابلیتی که از مدتی پیش به این برنامه اضافه شده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۵-۱۴ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.