پشت پرده حمله به سفارت ایران در لندن به روایت محسن رضایی و ولایتی

۱۳۹۶-۱۲-۱۹ سیاست

پشت پرده حمله به سفارت ایران در لندن به روایت محسن رضایی و ولایتی

– محسن رضایی در اینستاگرامش نوشت: اقدام طراحی شده و نمایشی پنج شیعه نمای انگلیسی در حمله به سفارت ایران در لندن برای انحراف جریان خبری این سفر صورت گرفت تا موج انتقادها از جنایات رژیم استبدادی آل سعود به حاشیه گراید.

به گزارش خبرآنلاین، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به انگلیس و حمله به سفارت ایران در این لندن، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سفر بن سلمان به انگلیس، دولت لندن را با فشار و اعتراض افکار عمومی مواجه کرده بود. اقدام طراحی شده و نمایشی پنج شیعه نمای انگلیسی در حمله به سفارت ایران در لندن برای انحراف جریان خبری این سفر صورت گرفت تا موج انتقادها از جنایات رژیم استبدادی آل سعود به حاشیه گراید.

آن ها با کمک تبلیغی در سفر بن سلمان نشان دادند که هر دو از یک ریشه اند و جریان ضد سنی و ضد شیعه که به راه افتاده، ازهمان لندن سرچشمه می گیرد. این حادثه هر چند وزن ضد امنیتی قابل اعتنایی نداشت اما دستگاه های دیپلماسی و امنیتی کشور نباید از منشأ آن غافل شوند و آن را بی جواب بگذارند.

 

دولت انگلیس در جلوگیری از حمله به سفارت ایران کوتاهی کرده است

 

همچنین  به نقل ازایسنا علی اکبر ولایتی پس از دیدار با رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ در جمع خبرنگاران در مورد حمله به سفارت ایران در انگلیس اظهار کرد: قطعا دولت انگلیس مسوول حفظ امنیت هیات‌های نمایندگی سیاسی در این کشور از جمله سفارت ایران در لندن است و این‌ها در جلوگیری از هجوم چند نفر از اراذل و اوباشی که تعیین شده بیگانگان هستند کوتاهی کردند.

وی افزود: هیچ بعید نیست که این‌ها در ارتباط با برخی از جریان‌ها در انگلیس باشند؛ لذا دولت و پلیس انگلیس اگر می‌خواست می‌توانست جلوی هجوم چند نفر اوباش را برای حمله به سفارت ایران را بگیرد و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی همچنین با اشاره به دیدارش با رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اظهار کرد: در این دیدار در مورد مسائل منطقه و کمک‌های انسانی که باید صورت بگیرد، گفت‌وگو کردیم و رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز تاکید کرد که برای بازسازی و کمک‌های انسانی به سوریه، عراق و یمن آمادگی کامل دارند تا کارهای‌شان را تسریع بخشیده و تقویت کنند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین بیان کرد: با یکدیگر توافق داریم که راه حل مشکلات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا نظامی نیست و سیاسی است.

وی ادامه داد: در واقع برای بازسازی این کشورهایی که توسط دشمنان تخریب شده‌اند حتما صلیب سرخ و هلال احمر کمک می‌کند. جمهوری اسلامی ایران هم آمادگی دارد تا از طریق سازمان‌های بین‌المللی کمک‌های انسانی خود را به مردم ستمدیده یمن بفرستد و این قول را به ما داده‌اند تا تلاش‌شان را برای کمک به بازگشت آوارگان به خانه‌های‌شان انجام دهند.

۲۹۲۱۶

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۱۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.