اپلیکیشن بهشت زهرا برای مراسم ترحیم آنلاین/ در مراسم ختم آنلاین حاضر شوید!

۱۳۹۶-۱۲-۱۶ جامعه

اپلیکیشن بهشت زهرا برای مراسم ترحیم آنلاین/  در مراسم ختم آنلاین حاضر شوید!

 مدیرکل دفتر شهردار تهران گفت: اپلیکیشینی برای برگزاری آنلاین مراسم تشییع و ترحیم راه‌اندازی خواهد شد.

 عبدالرحیم کرکه آبادی، مدیرکل دفتر شهردار تهران در بازدید از سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان به دلیل حضور در بهشت زهرا (س) برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم با محدودیت رو به رو هستند، اظهار کرد: تجربه نشان داده است، برای بسیاری از شهروندانی که در کلانشهر تهران زندگی می کنند، حضور در بهشت زهرا (س) برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم بسیار دشوار است که به این مورد باید اقوام ساکن در خارج از کشور یا شهرستان‌ها را نیز اضافه کرد.

مدیرکل دفتر شهردار تهران افزود: از این رو اقدامات مطالعاتی برای راه اندازی اپلیکیشینی برای برگزاری آنلاین مراسم تشییع و ترحیم با همکاری سازمان بهشت زهرا(س) و چند تیم استارت آپ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی شهردار تهران، حرکت پایتخت به سمت شهر هوشمند است، تاکید کرد: در قالب این اپلیکیشن، افرادی که مایل به حضور در مراسم هستند، می‌توانند به شکل آنلاین در جریان مراسم قرار گیرند و همدردی خود را با خانواده‌های عزادار نشان دهند و در واقع از طریق ظاهر شدن عکس فرد روی صفحه نمایشگر، حضور مجازی وی در مراسم اعلام می‌شود.

کرکه آبادی ادامه داد: این اقدام به طور حتم، موجب می شود از بار ترافیکی مسیر بهشت زهرا(س) کاسته شود و از طرف دیگر، امکان همدردی افرادی که خارج از تهران یا ایران هستند، با خانواده فرد متوفی فراهم شود.

 ایلنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۱۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.