توصیه وزیر در آستانه استیضاح برای دیدن یک کلیپ طنز درباره وزارت رفاه +فیلم

۱۳۹۶-۱۲-۱۶ اقتصاد

توصیه وزیر در آستانه استیضاح برای دیدن یک کلیپ طنز درباره وزارت رفاه +فیلم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کانال تلگرامی‌اش با این مقدمه که «شنیده بودم: پرسیدند چرا سوئیس وزیر دریانوردی دارد اما دریا ندارد، گفتند به همان دلیلی که ایران وزیر رفاه دارد!!!» نسبت به استیضاح خود واکنش نشان داده است.

در حالی که اخبار روز گذشته مجلس حاکی از آن بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی احتمالا در روزهای سه‌شنبه یا چهارشبه هفته آینده استیضاح می‌شود، علی ربیعی درکانال تلگرامی خود با مقدمه‌ای که ذکر شد نوشته است: «امروز در حالیکه مطالب مربوط به استیضاح را در فضای مجازی مرور می‌کردم و همزمان حقوق عقب‌افتاده کارگران فولاد که رنج همیشگی‌شان قلبم را چنگ می‌اندازد، پیگیری می‌کردم -خدا را شکر، فردا حقوق آنها پرداخت خواهد شد-، دوستی برایم یک پیام ویدیوئی فرستاد. تلخندی جالب از هموطنی خوش‌ذوق که مفهوم واقعی طنز نقادانه در آن نهفته بود. این طنز به موضوع رفاه ایرانیان پرداخته است. هرچند در سال‌های پس از انقلاب و به خصوص در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، ما کارهای زیادی کردیم اما همچنان کارهای زیادی هم در پیش رو داریم.

فقر، انواع نابرابری‌های منطقه‌ای و قومی و جنسیتی، حاشیه و متن، نسلی شدن فقر و.‌.‌. از مسائلی است که باید با سیاست‌های منسجم بر آنها غلبه کنیم.

کاهش فقر علاوه بر تخصیص منابع، سیاستگزاری و برنامه‌ریزی منسجم می‌طلبد وگرنه فقر همچنان ریشه‌دار باقی می‌ماند. من معتقدم هیچ جامعه‌ای مسیر رشد و توسعه را بدون داشتن سیاست رفاهی اثربخش و فقرزدا نمی‌تواند بپیماید.

خدا را سپاسگزارم که ما در وزارت رفاه با همه کمبودها توانسته‌ایم در طی این چند سال هم مسائل را فهم کرده و هم تمامی سیاست‌گزاری و برنامه‌ها را بر اساس این فهم، پایه‌ریزی کرده و جلو ببریم. مسیری طولانی در پیش است…‌

از شما هم دعوت می‌کنم این تلخند را ببینید…

علی ربیعی
ساعت دو بامداد، دفتر کارم در خیابان آزادی
۱۶ اسفند ۹۶»

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۱۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.