انتقاد عباس سلیمی نمین از احمد خاتمی: چرا تحریک آمیز حرف می زنید؟

۱۳۹۶-۱۲-۱۴ سیاست

انتقاد عباس سلیمی نمین از احمد خاتمی: چرا تحریک آمیز حرف می زنید؟

عباس سلیمی نمین نوشت: دامن زدن به احساسات مظلوم واقع‌شدگان می‌تواند آنها را به همان وادی سوق دهد که دشمن با نفوذ دادن عوامل خویش به صحنه‌های مختلف به آن تمایل دارد.

عباس سلیمی نمین در روزنامه اعتماد نوشت: جمعه این هفته خطیب محترم نمازجمعه تهران حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی با لحنی هیجانی خطاب به مسوولان انتظامی و قضایی کشور سخنانی گفت که دور از انتظار بود.

در حالی که افرادی با ارتکاب جنایت می‏کوشند نیروهای تامین‌کننده امنیت کشور را عصبی سازند و به واکنش‏های تند با صاحبان یک‏ گرایش وا دارند، کاش امام جمعه موقت محترم تهران بدون هیچ‏گونه توصیفات احساسات‏ب رانگیز آنان را در عمل به قانون دعوت به بردباری می‌کردند، زیرا نیروی انتظامی که در برابر دیدگانش جنایتی هولناک را نسبت به همکارش شاهد بوده به اندازه کافی خشمگین است.

دامن زدن به احساسات مظلوم واقع‌شدگان می‌تواند آنها را به همان وادی سوق دهد که دشمن با نفوذ دادن عوامل خویش به صحنه‌های مختلف به آن تمایل دارد؛ بنابراین در مسائل چندوجهی جایگاه‌هایی که از آنان انتظار دعوت به هوشمندی می‏رود نباید نا‌خواسته زمینه‌های دوری اعتدال را رقم بزنند.

ظاهرا فراموش کرده ‏ایم که رهبری در مورد رخدادهای دی ماه چگونه مسوولان حفظ امنیت را دعوت به حلم و حکمت کردند. درآن حوادث نیز برخی، جنایات مشابهی آفریدند؛ اما رهبری ضرورت تفکیک نیروهای بازداشت شده را مطرح ساختند. این بدان معنی بود که موعظه، بردباری و قاطعیت همزمان باید دنبال شود تا مبادا همه نیروهای وارد شده به یک صحنه را یک گونه ببینیم و به یک چوب برانیم. متاسفانه این هفته در خطبه‌های امام جمعه موقت تهران کمتر دعوت به حلم و حکمت را شاهد بودیم، حال آنکه لازمه حکومت‏داری بر پایه رشد مردم، ابتدا اقناع حداکثری و سپس قاطعیت حداقلی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.