زنان عمانی اجازه رانندگی تاکسی و کامیون پیدا کردند / عکس

۱۳۹۶-۱۲-۱۰ جامعه

زنان عمانی اجازه رانندگی تاکسی و کامیون پیدا کردند / عکس

– ایرنا نوشت: پلیس عمان از امروز (اول مارس) اجازه داد زنان این کشور با تاکسی و کامیون‌های حمل بار رانندگی کنند.

پلیس عمان ماه قبل اعلام کرده بود در چارچوب طرح دولت برای برابری حقوق زنان و مردان، این امکان برای زنان فراهم می‌شود که با تاکسی یا کامیون رانندگی کنند.

تاکسی های ویژه زنان بر خلاف تاکسی های عادی به سه رنگ صورتی، آبی و سفید در شهر تردد خواهند کرد و رسانه های عمان امروز نوشتد که این تصمیم با واکنش مثبت مردم روبه رو شده است.

روزنامه «تایمز آو عمان» به نقل از دختری که بیکار است، نوشت: این تصمیم بسیار خوبی است، در اولین فرصت گواهینامه می‌گیرم و راننده تاکسی می شوم.

شهروند دیگری به این روزنامه گفت از اینکه احساس می کند فاصله میان زنان و مردان در جامعه عمان کاهش می یابد، خوشحال است.

مرکزملی آمار و اطلاعات عمان پیشتر اعلام کرده بود که شمار بیکاران در سال گذشته میلادی به ۴۳ هزار و ۸۵۸ نفر رسید که بیشتر آنان را زنان تشکیل می دهند. چندی پیش صدها تن از جویندگان کار این کشور در مقابل وزارت نیروی انسانی در مسقط و صلاله تجمع کردند.

عمان ماه گذشته اشتغال کارگران خارجی در ۱۰ بخش این کشور را شامل سازمان های اطلاع رسانی، بازاریابی، مدیریت، منابع انسانی، بیمه، رسانه ها، امور پزشکی، فرودگاهی، مهندسی و فنی و حرفه ای ممنوع کرد. هدف از این اقدام ایجاد ۲۵ هزار شغل طی شش ماه برای کاهش میزان بیکاری در این کشور اعلام شد. عمان در سال ۲۰۱۴ میلادی با ثبت ۸ درصد بیکاری در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس یکی از بالاترین رقم های بیکاری را به خود اختصاص داد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۱۰ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.