۲ + ۱۶ نکته جذاب از شانزده بازی فصل شانزدهم

۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ورزش

۲ + ۱۶ نکته جذاب از شانزده بازی فصل شانزدهم

دومین هفته لیگ شانزدهم نیز به پایان رسید و تیم های حاضر در لیگ به مصاف یکدیگر رفتند، شانزده دیدار برگزار شده در دو هفته اخیر نکات جالبی در پی داشت که آن را از نظر می گذرانیم.

پس از برگزاری بازی های هفته دوم لیگ شانزدهم، تعداد بازی های برگزار شده فصل جدید فدراسیون فوتبال به شانزده رسید و تیم ها توانستند به جایگاه خود در جدول رده بندی سر و شکل بهتری بدهند، این در حالیست که هنوز اغلب تیم های حاضر به دلیل فشار بدنی در پیش فصل، هنوز به فرم دلخواه خود نرسیدند.

با بررسی ۲ + ۱۶ نکته از دو هفته لیگ شانزدهم همراه “ورزش سه”، باشید:

۱. عجیب ترین و شایع ترین نتیجه در هفته دوم لیگ شانزدهم، تساوی یک بر یک بود، از هشت بازی برگزار شده در هفته دوم، چهار بازی با این نتیجه به پایان رسید، در مجموع دو هفته و برگزاری شانزده بازی نتیجه یک بر یک ۵ بار و نتیجه صفر بر صفر ۴ بار اتفاق افتاد.

۲. در هفته دوم لیگ شانزدهم گل های رد و بدل شده بین تیم های حاضر رو به افول بود. در حالی که هفته اول این بازی ها دروازه تیم ها ۱۴ بار باز شده بود، این هفته این تعداد با دو گل نزول، به ۱۲ گل تقلیل یافت.

۳. در حالی که بازی های هفته اول لیگ تنها ۴ تساوی را در خود دیده بود در هفته دوم، تیم های برنده و بازنده به طرز عجیبی کم شدند و تنها دو بازی با پیروزی یکی از تیم ها پایان یافت و ۶ بازی با تساوی به پایان رسید.

۴. همه تیم های حاضر در این رقابت ها موفق به کسب امتیاز شدند و تیمی وجود ندارد که هر دو بازی خود را با شکست پایان داده باشد، در حال حاضر پنج تیم با ۴ امتیاز، یک تیم ۳ امتیازی، پنج تیم ۲ امتیازی و پنج تیم نیز با ۱ امتیاز در جدول رده بندی حضور دارند.

۵. برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر، پس از پایان بازی های هفته دوم، هیچکدام از تیم ها موفق به کسب دو پیروزی پیاپی نشدند.

۶. پس از برگزاری شانزده بازی از لیگ شانزدهم، هنوز هم پرگل ترین بازی، دیدار افتتاحیه لیگ بود، بازی تیم های تراکتورسازی و استقلال خوزستان با نتیجه دو بر دو پایان یافته بود.

۷. پرکارت ترین بازی برگزار شده نیز همان بازی افتتاحیه محسوب می شود، در بازی تیم های تراکتورسازی و استقلال خوزستان، محمدرضا اکبریان ۶ بار دست به جیب شد و به بازیکنان حریف کارت نشان داد، کارت هایی که همه آنها زرد رنگ بود.

۸. پرپنالتی ترین بازی لیگ در هفته دوم اتفاق افتاد، در دیدار بین تیم های پیکان و صبا که داوری آن با حمید حاج ملک بود، دو پنالتی گرفته که شد که گل های این بازی را رقم زد، این بازی یک بر یک به پایان رسید.

۹. نکته جالب درباره داوران حاضر در رقابت های لیگ شانزدهم، حضور ۱۶ داور در ۱۶ بازی بود، هیچ داوری دوبار قضاوت نکرد و همه داوران حاضر تاکنون در یک بازی به میدان رفته اند.

۱۰. استقلال خوزستان را باید تهاجمی ترین تیم لیگ دانست، آنها تاکنون چهار بار اقدام به گلزنی کردند و دروازه تیم های مدعی استقلال تهران و تراکتورسازی را دو بار باز کردند تا نشان دهند از خط حمله قدرتمندی برخوردارند.

۱۱. بهترین خط دفاعی را نیز باید از آن تیم های صنعت نفت آبادان و گسترش فولاد تبریز دانست، این دو تیم تاکنون دروازه خود را باز شده ندیدند.

۱۲. پس از برگزاری دو هفته از بازی های لیگ تنها یک بار کارت قرمز از جیب داوران درآمد، آن هم در بازی بین تیم های ماشین سازی و گسترش فولاد تبریز اتفاق افتاد دو کارت زرد پیاپی محسن ترکی به حامد پاکدل در اوقات تلف شده نیمه اول باعث اخراج این بازیکن از میدان شد.

۱۳. پس از پایان بازی های هفته دوم نام سه گلر به عنواو رکورددار ها به میان می آید، حسن هوری و فرناندو خسوس از تیم های صنعت نفت و گسترش فولاد اقدام به ثبت دو کلین شیت در بازی های خود کردند و شهاب گردان نیز تنها دروازه بانی است که تاکنون موفق به مهار پنالتی شده است.

۱۴. حسن بیت سعید و رحیم زهیوی از تیم استقلال خوزستان بهترین گلزنان لیگ به شمار می روند، هر کدام آنها موفق به دو بار گلزنی شده اند. نکته جالب اینکه تاریخ برای بیت سعید تکرار شد و روند عملکرد او دقیقا به مانند سال گذشته است.

۱۵. ایوب کلانتری و پیام صادقیان نیز به عنوان بهترین گلسازهای لیگ مطرح هستند، این دو بازیکن دو بار موفق به ارسال پاس گل برای هم بازیان خود شدند و جالب اینکه هر دو پاس گل خود را در هفته اول ارسال کردند.

۱۶. طلایی ترین تعویض هفته را فولادی ها به انجام رساندند، عبداله ناصری در دقیقه ۶۴ در بازی برابر پرسپولیس به میدان آمد و توانست در دقیقه ۶۷ دروازه این تیم را باز کند، گلی که تنها امتیاز را برای این تیم به همراه داشت.

۱ + ۱۶. تاکنون ۱۸ دروازه بان برای تیم های لیگ برتری به میدان رفتند و تیم های استقلال و ماشین سازی تنها تیم هایی بودند که اقدام به تعویض گلرهای خود کردند.

۲ + ۱۶. استقلال و سایپا بیشترین و کمترین بازیکن را در ترکیب خود قرار دادند، استقلالی ها تاکنون از ۱۸ بازیکن و سایپایی ها نیز از ۱۳ بازیکن در ترکیب خود در دو بازی اخیر استفاده کردند.

منبع: ورزش سه

(نمایش کل : ۵۱ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.