علی مطهری :با سخت گیری هم نمی توان حجاب را اجباری کرد/دراویش انحرافات فکری دارند

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ سیاست

علی مطهری :با سخت گیری هم نمی توان حجاب را اجباری کرد/دراویش انحرافات فکری  دارند

 مهر نوشت:نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث خیابان پاسداران تهران، گفت: شورای تامین خوب عمل نکرد و باید دست نیروی انتظامی را برای اقدامات متقابل بازتر می گذاشت.

علی مطهری نماینده مجلس عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای فاتب با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به پدیده دختران معروف به خیابان انقلاب و ترویج بی حجابی در جامعه اظهار داشت: این مسائل نباید چندان رسانه ای شود چون ما مشکلی به نام حجاب نداریم. بانوان ما با این گروه همکاری نخواهد کرد؛ بنابراین این مساله مشکل مهمی نیست و به نظر من رسانه ها نباید به آن بپردازند.

وی افزود: یکی از ابزارهای این گروه ها برای پیشبرد اهداف شان این است که موضوع بدحجابی مدام در رسانه ها مطرح شود و مثلا بگویند که این مشکلی بزرگ در جامعه است.

مطهری در پاسخ به این سوال که می گویند جمهوری اسلامی بانوان را مجبور به داشتن حجاب در جامعه می کند، این مساله چه قدر صحت دارد گفت: این مطلب درست نیست چراکه خانم های ما خودشان حجاب را انتخاب کرده اند و امروز هم در جامعه اجبار جدی در موضوع حجاب وجود ندارد.

وی ادامه داد: خانم ها امروز در جامعه به راحتی و آنطور که خودشان می خواهند ظاهر می شوند و هیچ سخت گیری در اجباری بودن حجاب وجود ندارد؛ البته بسیاری از خانم ها، حجاب را به خوبی رعایت نمی کنند. با سخت گیری هم نمی توان حجاب را اجباری کرد. مروجان بی حجابی، به دنبال ترویج برهنگی در جامعه هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نظام واقعا با تفکر دراویش مشکل دارد یا خیر گفت: این گروه از نظر فکری انحرافاتی دارند اما در حادثه اخیر(خیابان پاسداران)رافت بیش از اندازه ای نسبت به این گروه نشان داده شد چون بالاخره هر گروهی که به خیابان ها بیاید و ایجاد اغتشاش کند، باید با اقتدار با آن ها برخورد شود و در این حادثه هم باید با جدیت بیشتری با اغتشاش گران برخورد می شد.

مطهری تصریح کرد: اینکه ما چند ساعت به آن ها فرصت بدهیم که در خیابانی جمع شوند و هر کار که دلشان می خواهد انجام دهند، منجر به حوادث تلخ این چنینی می شود و به نظر من شورای تامین خوب عمل نکرد یعنی باید دست نیروی انتظامی را برای اقدامات متقابل بازتر می گذاشت.

وی ادامه داد: فرقه های مختلفی از دیرباز در ایران حضور داشته اند و فعالیت آن ها هم محدود به دوران حضور جمهوری اسلامی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که اگر این گروه ها در چارچوب نظام به فعالیت بپردازند، آیا امکان فعالیت آن ها وجود دارد گفت: اگر این گروه ها خرافات را اشاعه ندهند و جلساتی که برگزار می کنند، جلسات صرفا فکری باشد، فکر نمی کنم که جمهوری اسلامی با فعالیت آن ها مشکلی داشته باشد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.