سفر دختر ترامپ در رقابت “زیبایی و سیاست” در مقابل سفر خواهر کیم جونگ اون به کره جنوبی

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ سیاست

سفر دختر ترامپ در رقابت “زیبایی و سیاست” در مقابل سفر خواهر کیم جونگ اون به کره جنوبی

سفر دختر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به کره جنوبی برای اختتامیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ بازتاب و حواشی زیادی داشته است.

   ایوانکا ترامپ همسر جرالد کوشنر و دختر دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که به کره جنوبی سفر کرده با رئیس جمهوری کره جنوبی درباره کره شمالی دیدار و گفتگو کرده است، این دیدار توجه رسانه های غربی و آسیایی را به شدت جلب کرده است و گفته می شود که سفر دختر ترامپ در رقابت “زیبایی و سیاست” در مقابل خواهر کیم جونگ اون که چندی پیش به کره جنوبی سفر کرده بود، صورت گرفته است. 

سفر خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای افتتاحیه بازیهای المپیک کره جنوبی بسیار مورد توجه قرار گرفت و رسانه های خبری از ذکاوت و هوش سیاسی او بسیار نوشتند و متذکر شدند که این خانم دست راست رهبر کره شمالی است.

در حواشی این دیدار آمده است که ایوانکا ترامپ درباره توجه پدرش و نیز توجه رهبر کره شمالی به خواهرش، حسادت کرده است! از این رو ایوانکا با هدف رقابت و اینکه مورد توجه جهانی قرار بگیرد با رئیس جمهور کره جنوبی دیدار سیاسی داشته است تا خواهر رهبر کره شمالی را از میدان به در کند!

 

 

در این دیدار چه گذشت؟

وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، دختر دونالد ترامپ که به سئول سفر کرده است، با رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی درباره تحریم‌های جدید واشنگتن علیه تجارت غیر قانونی کره‌شمالی گفت‌وگو کرده است.

روز گذشته خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: استیون منوچن، وزیر خزانه‌داری آمریکا جمعه در کنفرانسی خبری گفت: ایوانکا ترامپ دختر رئیس‌جمهوری آمریکا با مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی مذاکراتی خصوصی در این رابطه داشت.

ایوانکا ترامپ به همراه یک هیات آمریکایی در سفری چهار روزه به کره‌جنوبی سفر کرده است تا در اختتامیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حضور داشته باشد. منوچن اوایل جمعه بزرگترین بسته تحریم‌ها را اعلام کرد که ۲۷ نهاد، ۲۸ کشتی باری و یک شخص را که در تجارت غیر قانونی با کره‌شمالی دست داشتند، هدف می‌گیرد.

در همین حال حزب حاکم دموکراتیک کره‌جنوبی روز شنبه ابراز امیدواری کرد سفر دختر و مشاور ارشد دونالد ترامپ به ارتقای روابط بین دو کره و کاهش تنش‌ها در شبه جزیره کره منجر شود.

کیم هیون، سخنگوی حزب حاکم کره‌جنوبی اعلام کرد: ما از سفر هیات آمریکا شامل ایوانکا ترامپ استقبال کردیم. معتقدیم نقش آمریکا در دستیابی به صلح در شبه جزیره کره اهمیتش از هر چیز دیگری بیشتر است و امید داریم آمریکا این نقش را به خوبی ایفا کند.

او همچنین پیش‌بینی کرد که تداوم مذاکرات بین دو کره به مذاکرات میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ بینجامد. دو کره پیشتر مذاکرات زیادی درباره مشارکت پیونگ‌یانگ در بازی‌های زمستانی در کره‌جنوبی داشتند. سئول امید دارد مذاکرات بین مرزی زمینه را برای گفت‌وگوی واشنگتن و پیونگ‌یانگ و مذاکرات گسترده‌تر برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی آماده کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.