احتمال خارج‌سازی غول ۲۷۰ متری سانچی از دریا

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ جامعه

احتمال خارج‌سازی غول ۲۷۰ متری سانچی از دریا

 تسنیم به نقل از عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی نوشت: هفته آینده تیم کارشناسی ایرانی برای برگزاری جلسه مشترک با کشورهای ذی‌نفع به چین سفر می‌کند.

 هادی حق‌شناس در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگاران با بیان ” بیش از ۹۰ درصد سفرهای دریایی کشور در استان هرمزگان انجام می‌شود،‌اظهار کرد: در این راستا توجه به ایمنی تردد شناورها یکی زا ضرورت‌هاست که طی سال‌های اخیر سازمان بنادر و دریانوردی به آن کرده است.

وی تصریح کرد: دستاورد این برنامه عدم وقوع هیچ حادثه‌ای در تردد شناورهای مسافری طی ۵ سال اخیر است.

وی با اشاره سفرهای دریایی نوروز افزود: به زودی ۳ شناور با ظرفیت ۱۵۰ نفری به شناورهای استان هرمزگان اضافه می‌شود. در این استان حدود ۵۰۰۰ صندلی برای سفرهای در نوروز ۹۷ فراهم شده است.

معاون امور دریایی سازمان بندر با بیان این‌که مسافران از سه روش اینترنتی، فیزیکی (حضوری) و پایانه یکی از بانک‌ها می‌توانند بلیت سفرهای دریایی را تهیه کنند، گفت: در ایام عید شناورهای لندی‌کرافت و برخی لنج‌ها (که توانایی حمل مسافر دارند) به این شناورها اضافه می‌شود و در مجموع حدود ۱۰۰ شناور با ۱۰ هزار صندلی در ایام نوروز به جابجایی مسافران دریایی و خودرو کمک می‌کنند.

حق‌شناس با بیان این‌که قیمت سوخت شناورها فوب خلیج‌فارس است، تصریح کرد: در حوزه نوسازی شناورها، برخی از شناورها که امتیاز آنها زیر ۵۰ درصد بود از رده خارج شدند. شناورهایی که امتیاز آنها بین ۵۰ تا ۷۰ بود فرصت یکماهه برای نوسازی دادیم و سومین دسته نیز شناورهایی است که امتیاز آنها کامل بود و به کار خود ادامه دادند.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پیگیری حادثه غرق شدن نفتکش سانچی نیز گفت: درباره این کشتی آخرین جلسات را دوشنبه هفته گذشته در تهران برگزار کردیم بررسی علت سانحه به اتمام رسید.

حق‌شناس با بیان این‌که دوشنبه هفته آینده جلسه مشترک با سه کشور ذی‌ربط برگزار می‌شود، افزود:‌ دو نفر از کارشناسان سازمان بنادر برای برگزاری جلسه مشترک رسمی با سه کشور پاناما،‌چین و هنگ‌کنگ برگزار می شود و امیدواریم تا چند هفته آینده بتوانیم یک گزارش مستند از دلایل وقوع سانحه منتشر کنیم.

وی با تاکید بر این‌که اطلاعات جعبه VDR سانچی تقریبا کامل است، گفت: هم‌اکنون می‌توانیم بگوییم اطلاعات و مصاحبه‌ها تقریبا کامل است.

مقام مسئول سازمان بنادر درباره شناور سانچی نیز گفت:‌ روبات‌ها در حال بررسی چگونگی قرار گرفتن نفتکش سانچی در کف دریا هستند و در حال بررسی اولیه برای خارج‌سازی این شناور هستیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.