اعزام‌ زائران “حج تمتع” از ۲۶ تیر آغاز می‌شود

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ سیاست

اعزام‌ زائران “حج تمتع” از ۲۶ تیر آغاز می‌شود

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۲۳ گروه قیمتی برای حجاج ایرانی حج تمتع ۹۷ تعیین شده است، گفت: تفاوت قیمت برای حجاج ایرانی به‌دلیل نوع هتل و پروازها خواهد بود؛ اعزام حجاج ایرانی از روز بیست و ششم تیرماه ۹۷ آغاز می‌شود.

حمید محمدی امروز درباره آخرین برنامه‌ریزی‌ها برای ثبت‌نام حجاج حج تمتع ۹۷ اظهار کرد: ثبت‌نام نهایی از حجاج حج تمتع ۹۷  از روز  سه‌شنبه هشتم اسفند ماه  آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند در کاروانهای که اعلام می‌شود همه مشخصات خود را درج کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان باید ابتدا کاروانهای خود را در این مرحله انتخاب کنند و سپس در بازه زمانی مشخص به تحویل مدارک به صورت حضوری اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نزدیک به یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از متقاضیان سالهای ۸۵ و ۸۶ در نوبت عزیمت به حج تمتع قرار دارند، گفت: در این مرحله کسانی که تا پایان دی‌ ماه سال ۸۵ ثبت‌نام کرده‌اند جزو گروه فراخوان حج تمتع ۹۷ هستند و باید تمامی مراحل اعزام را نهایی کنند.

احتمال افزایش تعداد حجاج ایرانی در حج تمتع ۹۷

محمدی درباره تعداد زائرانی که امسال به حج تمتع مشرف می‌شوند، توضیح داد: تاکنون تعداد حجاج ایرانی حج تمتع ۹۷ همانند حجاج سال ۹۶ خواهد بود، اما تقاضایی را به طرف سعودی ارائه کرده‌ایم که در صورت همراهی و موافقت آنها ۵ هزار نفر به تعدادحجاج اضافه خواهد شد و آمار نهایی به ۹۰ هزار نفر می‌رسد.

وی در پاسخ به این پرسش که مراحل ثبت‌نام حج تمتع ۹۷  چگونه خواهد بود، اظهار کرد: در روز سه‌شنبه هشتم اسفند ماه لیست کاروانها در استانهای کشور  اعلام می‌شود و افراد فراخوان شده‌ای که ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند، باید نام‌نویسی خود را قطعی کنند و مدارک خود را در اسرع وقت تحویل دهند.

تسنیم

 

(Visited 293 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.