روایت معاون‌شهردار از استعفای نجفی

۱۳۹۶-۱۲-۰۵ جامعه

روایت معاون‌شهردار از استعفای نجفی

معاون توسعه منابع انسانی شهردار تهران گفت: ارائه سند تحویل و تحول فرصتی را ایجاد کرد تا زمینه ساز اقدامات بعدی در راستای سند راهبردی و برنامه اقدام، برای ارتقاء سطح بهره‌وری در تهران شود.

به گزارش خبرآنلاین، محمدعلی نجفی، شهردار تهران در یک گزارش از سازمانی که از محمدباقر قالیباف تحویل گرفت، چند پرده از تخلفاتی که اتفاق افتاده است را افشا کرد. افشاگری‌هایی که حملاتی به سوی او روانه کرد. هرچند که او این گزارش را به دستگاه قضایی ارسال کرده است، اما اصولگرایان هوادار قالیباف، چنین گزارشی را نپذیرفته اند و انتشار گزارش‌هایی از این دست را علاوه بر خلاف واقع بودن، بی‌مورد هم دانسته‌اند

اما ابراهیم شیخ، معاون توسعه منابع انسانی شهردار تهران دراین‌باره به خبرآنلاین می‌گوید: یکی از اقدامات مهمی که در هر دوره مدیریتی مخصوصاً دوره های مدیریتی که با انتخاب مردم شکل می گیرد، ارائه گزارشی از وضعیت مجموعه تحویل گرفته شده است، برای ایجاد شفافیت ارائه سند تحویل و تحول ضرورتی دوچندان داشت.

او گفت: یکی از اقدامات مناسبی که بر اساس مصوبه شورای شهر در دوره مدیریت شهری جدید صورت گرفت، تهیه سند تحویل و تحول بود که شهردار تهران در چند بخش به شفافیت اعلام کرد که تهران را با چه وضعیتی تحویل گرفته است.

۲۰درصد درآمد پایدار ۴۰درصد هزینه پایدار!

یکی از ایراداتی که به شهرداری دوره قالیباف گرفته شده، گران اداره شدن شهر است. معاون نجفی دراین باره گفت: تهران گران اداره می شود، در چنین وضعیتی شهروندان بسیار متضرر می‌شوند مخصوصا اینکه درآمدهای پایدار تهران تنها ۲۰ درصد از کل درآمد را شامل می شود و بیش از ۴۰ درصد از درآمدهای تهران صرف هزینه های جاری، پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل می شود.

او درباره بخشی از گزارش نجفی از دوره پیشین شهرداری که به استخدام‌ها و متورم شدن بدنه شهرداری منجر شده گفت: شفاف‌سازی در مورد اینکه چه تعداد نیروی انسانی، با چه مکانیزمی به شهرداری اضافه شده و باعث گرانتر اداره شدن تهران شده است، موضوع بسیار مهمی بود که شهروندان باید در جریان آن قرار می گرفتند.

حمایت حداکثری شورا سرمایه مدیریت شهری

شیخ در مورد انتشار شایعاتی درباره استعفای شهردار هم گفت: این شایعات اساسا کذب است و شهرداری تهران اراده‌ای قوی برای تداوم مسیر در اداره شهر دارد و مورد حمایت حداکثری اعضای شورا است؛ انتخاب شهردار با حداکثر آراء اعضای شورا و تصویب کلیات بودجه ۹۷ هم گواه این موضوع است.

او گفت: اعضای شورای شهر به صورت یکپارچه از شهردار حمایت می‌کنند، این موضوع سرمایه بزرگی برای تداوم مسیر جدید اداره شهر است.

شیخ ادامه داد: معتقدم چند دسته برای متزلزل نشان دادن پایه های مدیریت جدید شهری تلاش می‌کنند؛ دسته اول جریان‌های رقیب و مخالفی هستند که علاقه‌ای به موفقیت شهردار جدید ندارند، برای همین از امکانات، منابع و رسانه هایی که در اختیار دارند، استفاده می‌کنند تا شهرداری را در شرایط عدم ثبات نشان دهند.

زیان بخشنامه‌های ضدفساد؛ انگیزه‌ای برای تحریب

معاون توسعه منابع انسانی شهردار تهران در ادامه گفت: دسته دوم کسانی هستند که رژیم اقتصادی شهر را شکل داده اند و از منابع بی شمار شکل گیری این رژیم اقتصادی بهره برده اند و به خاطر صدور بخشنامه های ضد فساد شهردار احساس می‌کنند وضعیت فعلی به زیان آنها است.

شیخ گفت: این گروه از منابع گسترده در اختیار خود استفاده می‌کنند تا با سیاست‌هایی که در حال حاضر در شهر تهران در جهت سالم سازی، افزایش کیفیت زندگی، کاهش تخلفات و ارتقاء سلامت اداری اجرا می‌شود، مبارزه کنند و شرایط را به دوران گذشته برگرداند تا از منافع حداکثری اقتصادی بهره ببرند.

او گفت: برخی از افراد نیز تلاش می‌کنند تا از طریق فضاسازی، مدیریت جدید را ناموفق نشان دهند. عده‌ای نیز از مدیریت شهری جدید انتظاراتی داشته اند که عمل کردن به آن انتظارات منجر به آسیب نظام کارآمد مدیریت شهری می شد.

معاون شهردار گفت: عده ای هم علاقه داشتند نظام مدیریت شهری همچون گذشته تبدیل به ماشین تولید قدرت و سیاست باشد؛ طبیعی است که این موضوع با مشی و منش شهردار تهران تضاد دارد و باعث انگیزه ای برای تخریب بیشتر شهردار توسط این گروه می شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۵ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.