بارش برف و باران در کشور ادامه می‌یابد/ ورود موج سرما در ۷ استان!

۱۳۹۶-۱۲-۰۵ جامعه

بارش برف و باران در کشور ادامه می‌یابد/ ورود موج سرما در ۷ استان!

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا عصر دوشنبه در تمام کشور برف و باران می بارد.

معصومه احمدی اظهار داشت: بارش برف در ارتفاعات دنا و محل سقوط هواپیما تا فردا شب ادامه داشته و تنها در روز دوشنبه بارش متوقف می شود. از روز سه شنبه بار دیگر با ورود سامانه جدید محل سقوط هواپیما هوایی برفی خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در نیمه غربی کشور شاهد بارش برف و باران هستیم و باران در استان های آذربایجان شرقی،غربی،کردستان،کرمانشاه،ایلام،هوزستان، قسمت هایی از فارس،کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال بختیاری بارش باران ادامه دارد.

احمدی ادامه داد: در مرکز کشور هم شاهد بارش باران بوده و استان های قم، تهران، البرز و قزوین امروز هوایی بارانی را تجربه می کنند. البته در استان های زنجان،چهارمحال و کردستان بارش برف آغاز شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش ها به شمال شرق کشور می رسد، تاکید کرد: عصر امروز شاهد بارش در شمال غرب کشور خواهیم بود. همچنین از فردا شب در شهرهای مختلف سیستان ولوچستان، هرمزگان و بوشهر باران می بارد.

ورود موج سرما در ۷ استان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به ورود موج سرما در ۷ استان کشور،‌ گفت: ۳۵ تیم هلال‌احمر متشکل از ۱۰۲ امدادگر در ۱۷ محور مواصلاتی فعال هستند.

شاهین فتحی، در ارتباط با تمهیدات سازمان امداد و نجات همزمان با وقوع بارش‌ برف و باران در کشور اظهارداشت: با ورود موج جدید سرما به کشور که باعث بارش برف و کولاک در برخی استان‌ها شد، ۳۵ تیم هلال‌احمر متشکل از ۱۰۲ امدادگر در ۱۷ محور مواصلاتی فعال شدند.

وی افزود: امدادگران در ۴۸ ساعت گذشته، اقدام به رهاسازی ۷۲ دستگاه خودروی گرفتار در برف، نجات ۳۷۸ مسافر و ارائه اسکان اضطراری به به ۱۵ تن کرده‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: این سلسله‌عملیات‌های امدادی در ۷ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، چهار محال و بختیاری، زنجان، قزوین و مازندران انجام شده است.

منبع: میزان

(Visited 222 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۵ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.