آخرین اخبار از سقوط هواپیمای تهران-یاسوج/ کمتر از ۱۰ ساعت دیگر اجساد منتقل خواهد شد

۱۳۹۶-۱۲-۰۲ حوادث

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای تهران-یاسوج/ کمتر از ۱۰ ساعت دیگر اجساد منتقل خواهد شد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: از ساعت ۶ صبح ۸۰ امدادگر دیگر به صورت پیاده به محل کشف لاشه اعزام شدند.

غلام محمد زارعی نماینده مردم دنا با بیان اینکه ساعت ۱۲ شب گذشته ستاد بحران در منطقه سی سخت نزدیک‌ترین نقطه به محل سقوط هواپیما تشکیل شد،به ایلنا گفت: در این ستاد تقسیم وظایف صورت گرفت و ۲۰ تیم ۴ نفره عازم منطقه شدند.

وی تصریح کرد: قرار بر این است که هر تیم ۴ نفره حامل انتقال یک پیکر از سرنشینان باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی انتقال اجساد به پایان می‌رسد، اظهار داشت: مسیر جدیدی شناسایی شده که حداقل زمان صعود به نقطه سقوط ۵ ساعت است اما برگشت از ان با توجه به شیب مسیر کمتر می‌شود.

زارعی ادامه داد: به نظر می‌رسد کمتر از ۱۰ ساعت دیگر به شرط اینکه شرایط جوی اجازه دهد اجساد منتقل خواهد شد.

وی گفت: اجساد پراکنده نیستند و در یک نقطه متمرکز شده‌اند اما مشکل اصلی این است که یخ بسته‌اند.

نماینده مردم دنا گفت: هنوز هیچ اطلاعات جدیدی از تعداد اجسادی که یافت شده‌اند نداریم چرا که موبایل امدادگران به دلیل سرمای شدید از کار افتاده است بنابراین باید بیسیم‌های ارتش فعال شود که اقدامات در حال انجام است.

وی تاکید کرد: جعبعه سیاه هنوز پیدا نشده و در اولویت ما هم نیست در حال حاضر اولویت با انتقال اجساد است و بعد از این مرحله به سراغ جعبه سیاه خواهیم رفت.

 

اعزام ۸۰ امدادگر به محل لاشه هواپیما/احتمال انتقال اجساد کم است

شاهین فتحی درباره آخرین وضعیت انتقال پیکر مسافران هواپیمای تهران یاسوج که چند روز پیش دچار سانحه سقوط شده بود، به خبرنگار ایلنا گفت: از ساعت ۶ صبح امروز ۸۰ امدادگر دیگر به‌صورت پیاده به محل کشف لاشه هواپیما اعزام شدند.

او با بیان اینکه انتقال اجساد با دشواری بسیار همراه است، تصریح کرد: اجساد کشف شده را به پشت قله انتقال می‌دهیم تا در صورت امکان با بالگرد به پایین منتقل شود اما باتوجه به وضعیت منطقه مشخص نیست که بتوانیم پیکری را به پایین منتقل کنیم.

او ادامه داد: امکان پرواز بالگرد باتوجه به شرایط جوی در منطقه وجود ندارد و قاعدتا اجساد باید به صورت زمینی و پیاده منتقل شود.

معاون عملیات امداد و نجات سازمان هلال احمر با اشاره به شرایط تامناسب جوی از امروز صبح گفت: منطقه بسیار سرد است و در ارتفاعات بارش برف آغاز شده و منطقه کاملا پوشیده از برف است. این امر کار را برای نیروهای امدادی بسیار سخت می‌کند.

او با بیان اینکه لاشه هواپیما متلاشی شده و کار جمع‌آوری اجساد سخت است، گفت: هنوز آمار دقیقی از تعداد جسدها نداریم چراکه برخی از اجساد به شدت آسیب دیده و نمی‌توان آمار دقیقی ارائه داد.

احتمال سرمازدگی نیروهای امدادی/استقرار یک فروند بالگرد و ۱۰ آمبولانس در محل حادثه

مجتبی خالدی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت کوهنوردان مستقر در محل لاشه هواپیما گفت: کوهنوردان شب گذشته در دمای منفی ۳۰ درجه حضور داشتند و برودت هوای امروز در ارتفاعات باعث کندی عملیات شده است.

او با بیان اینکه این شرایط ممکن باعث سرمازدگی تیم‌های امدادی شود که با خطراتی همراه است، خاطرنشان کرد: قرمزی ساده پوست، سوزن سوزن شدن انگشتان دست و پا، رنگ پریدگی از علائم اولیه سرمازدگی است که به مدیران امدادی اطلاع داده شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: سازمان اورژانس کشور در منطقه عملیات یک فروند بالگرد و ده آمبولانس به منظور پشتیبانی درمانی تیم‌های امدادی مستقر کرده است.

بالگرد نمی‌تواند به قله نزدیک شود

امیر سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تلاش ناموفق نیروهای امدادی برای رسیدن به قله جهت انتقال اجساد سانحه سقوط، گفت: به دلیل محدودیت دید بالگرد نمی‌تواند به قله نزدیک شود.

تمامی عملیات زمینی صورت می گیرد

فرماندار دنا گفت: آغاز عملیات پایانی روز چهارشنبه از ساعت ۶صبح در منطقه کوه کل آغاز شد.

وی از اعزام ۲۰ اکیپ ۴نفره به منطقه برای انتقال اجساد خبر داد و گفت: تمامی نیروهای ستادی در سطح شهرستان در محل حضور دارند و تمامی عملیات زمینی صورت می‌گیرد.

شرایط جوی نامساعد است

فتحی (معاون عملیات سازمان امداد و نجات) نیز در این زمینه گفت: از ساعت ۶ صبح ۸۰ امدادگر دیگر به صورت پیاده به محل کشف لاشه اعزام شدند.

وی ادامه داد: اجساد کشف شده را به پشت قله انتقال می‌دهیم تا در صورت امکان با بالگرد به پایین منتقل شود.

وی با بیان اینکه شرایط جوی از امروز صبح نامساعد است، تصریح کرد: لاشه هواپیما متلاشی شده و کار جمع‌آوری اجساد سخت است.

تاکنون امکان اعزام بالگرد به ارتفاعات دنا میسر نشده است

پوران فرد (رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد) با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات پیاده از نخستین ساعات صبح امروز به این منطقه اعزام شدند، گفت: به علت وضعیت نامساعد هوا تاکنون امکان اعزام بالگرد به ارتفاعات دنا میسر نشده است.

تیم تکاوران ارتش در حال جست وجوی اجساد هستند

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰ تیم امداد و نجات پیاده که ۲۴ تیم آن مربوط به سپاه فتح است در دامنه‌های دنا در حال حرکت هستند.

وی ادامه داد: باتوجه به وضع جوی هوا و سخت گذر بودن بیش از ۸ کیلومتر از این مسیر، حرکت گروه‌های پیاده را کند کرده است.

وی تصریح کرد: تیم تکاوران ارتش با حضور در کنار لاشه هواپیما در حال جست وجوی اجساد هستند که با توجه به وزش باد و بوران کار در این منطقه به سختی در حال انجام است.

 ورود هیئت ۷ نفره فرانسوی برای بررسی سانحه

هیئت ۷ نفره فرانسوی شب گذشته برای بررسی سانحه ATR72 وارد تهران شد.

اروپا

هیئت هفت نفره متشکل از کارشناسان بررسی سوانح هوایی از کشور فرانسه و نمایندگان شرکت ATR وارد تهران شدند. این هیات با پرواز پاریس – تهران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران وارد کشور شدند.

قرار است این کارشناسان به بررسی علل وقوع سانحه سقوط هواپیمای ATR72 هواپیمایی آسمان در ارتفاعات دنا بپردازند.

۳۳ جان‌باخته هواپیمای تهران-یاسوج اهل تهران هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مسافران هواپیمای تهران-یاسوج ۳۳ نفر تهرانی، یک نفر از استان فارس، سه نفر البرز، پنج نفر مازندران، یک نفر قزوین، یک نفر قم، دو نفر بوشهر، گلستان یک نفر، کرمان یک نفر و دو نفر نیز از نیروهای امنیتی هستند.

وی ادامه داد: ۱۵ تن از مسافران از اهالی استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

(Visited 1,345 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۲ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.