تعدادی از اجساد شناسایی شدند/استاندار اصفهان:عملیات تا جمعه ادامه دارد/جستجو در دمای منفی ۱۵ درجه

۱۳۹۶-۱۲-۰۱ جامعه

تعدادی از اجساد شناسایی شدند/استاندار اصفهان:عملیات تا جمعه ادامه دارد/جستجو در دمای منفی ۱۵ درجه

 ایلنا نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: امکان نشستن بالگرد در منطقه برای انتقال اجساد وجود ندارد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری در رابطه با آخرین وضعیت عملیات جستجو اجساد مسافران هواپیمایی تهران – یاسوج گفت: تکاوران تیپ ۶۵ نوهد نیروی زمینی ارتش و تیم آفرود و هوابرد شیراز به همراه تعدادی از امدادگران هلال احمر و کوهنوردان و نیروهای دواطلب و بسیجی عصر امروز توانستند به قله صعود کنند.

وی ادامه داد: این نیروها در حال ایجاد کمپ بوده و تعدادی از پیکرها نیز شناسایی شده‌اند. با این حال، امکان نشستن بالگرد در منطقه برای انتقال اجساد وجود ندارد.

عملیات تا روز جمعه ادامه دارد

استاندار اصفهان نیز در گفت‌وگویی تاکید کرد: امکان انتقال این پیکرها در شرایط کنونی ممکن نیست زیرا شرایط جوی امکان انتقال آنها را سخت و دشوار کرده است.
محسن مهرعلیزاده در رابطه با آخرین وضعیت عملیات جستجو اجساد مسافران هواپیمایی تهران – یاسوج گفت: هشت تیم متشکل از ۴۰ نفر از نیروهای هلال احمر و تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران به محل سقوط هواپیما اعزام شده و در آنجا چادر زده‌اند.

وی با بیان اینکه امکان نشستن بالگرد در منطقه وجود ندارد، اظهار داشت: البته بالگردها وسایل و امکانات مورد نیاز را به منطقه برده و تحویل می‌دهند. باد شدیدی در حال وزیدن است به طوری که بالگردها مجبور هستند کیلومترها آنسوتر از لاشه هواپیما وسایل را پیاده کنند.

استاندار اصفهان ادامه داد: هم‌اینک ابرها در حال افزوده شدن هستند و می‌توان گفت شرایط آزاردهنده است. هوا در حال تاریک شدن است. در آن منطقه شدت برودت ۱۵ درجه زیر صفر است و ممکن است به منفی ۳۰ درجه هم برسد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه نیروهای اعزام شده از ارتش و هلال احمر کوهنوردهای مهاری هستند، تصریح کرد: تکه‌هایی از پیکرها پیدا شده و در کاورها و پلاستیک‌ها قرار داده شده‌اند. امکان انتقال این پیکرها در شرایط کنونی ممکن نیست زیرا شرایط جوی امکان انتقال آنها را سخت و دشوار کرده است.

وی با بیان اینکه تا ساعت ۱۰ صبح فردا امکان هلی‌برن برای انتقال اجساد وجود دارد، خاطرنشان کرد: از ساعت ۱۰ صبح فردا به شدت ابرها افزوده خواهد شد و شدت برف و بوران افزایش خواهد یافت و شاید عملیات جستجو برای کسانی که در کمپ‌ها هستند نیز دشوار شود به گونه‌ای که احتمالا عملیات تا روز جمعه ادامه یابد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۲-۰۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.