دلیل سقوط هواپیمای آسمان چیست؟

۱۳۹۶-۱۱-۲۹ حوادث

دلیل سقوط هواپیمای آسمان چیست؟

صبح امروز خبر سقوط هواپیمای شرکت آسمان، مردم ایران را دوباره عزادار کرد. این سقوط دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد ولی پیمان ماهور از کارشناسان این حوزه نظر متفاوتی با برخی اظهارنظرات در این زمینه دارد که در ادامه می‌خوانید:

هواپیمای ATR هواپیمای ملخی بوده و این نوع هواپیما برای پرواز در ارتفاع پایین طراحی شده است . بر خلاف موتور جت که قابلیت پرواز در ارتفاع بالا و دمای پایین را دارند موتور های ملخی به خاطر احتمال یخ زدگی سوخت و روغن باید در دمایی مناسب و در نتیجه آن در ارتفاع پایین پرواز کنند .

البته در این نوع هواپیما سیستم یخ زدا وجود دارد که ممکن است نقص در این بخش باعث اصلی کاهش ارتفاع و برخورد با کوه باشد.

با توجه به محل رخ دادن سانحه هواپیمای atr72 هواپیمایی آسمان در دمای پایین هوا و بارش برف احتمال می‌رود که کاپیتان فولادی که بسیار با تجربه نیز بوده است به واسطه جلوگیری از یخ زدگی و از کار افتادن موتور ها مجبور به کاهش ارتفاع شده و با توجه به شرایط جوی نامناسب و دید محدود به کوه برخورد کرده است .

هرچند به نظر میرسد این هواپیما پیشتر با نقص فنی رو به رو بوده است و کارشناسان هواپیمایی آسمان بهتر از هر کس دیگری میتوانند در خصوص این سانحه به افکار عمومی پاسخگو باشند و اظهار نظر قطعی پیش از کشف جعبه سیاه قطعی نبوده و پیش بینی است

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۲۹ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.