هندی‌ها ۹۰۰۰ میلیارد تومان درایران سرمایه گذاری کردند

۱۳۹۶-۱۱-۲۸ اقتصاد

هندی‌ها ۹۰۰۰ میلیارد تومان درایران سرمایه گذاری کردند

ایسنا نوشت:وزیر راه و شهرسازی که به همراه رییس جمهور به هندوستان سفر کرده از نهایی شدن موافقت هندی‌ها برای سرمایه‌ گذاری حدودا ۹۰۰۰ میلیارد تومانی در ایران خبر داد.
  صبح امروز و در جریان دیدار رییس جمهوری ایران با مقامات هندی دو طرف ۱۵ توافق‌نامه جدید همکاری امضاء کردند که بخش قابل توجهی از آن به عرصه حمل و نقل باز می‌گردد.

همان طور که روز گذشته نیز معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا خبر داده بود که فاینانس راه‌آهن چابهار نهایی شده است، امروز با امضای طرفین رسما هندوستان فاینانس ورودی خود به این طرح ریلی مهم را نهایی کرد.

در کنار آن وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که در موضوعات بندری و ریلی همکاری‌های دوطرف ادامه خواهد داشت و در این راستا هند با سرمایه‌ گذاری حدود دو میلیارد دلاری (۹۰۰۰ میلیارد تومان) موافقت کرده است.

در کنار سرمایه‌ گذاری مستقیم در بندر چابهار و خط ریلی این بندر دو طرف توافق کردند که در حوزه‌هایی مانند ساخت مشترک لوکوموتیو و ساخت ریل در ایران نیز همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند و از این‌رو به نظر می‌رسد همسایه شرقی ایران پس از سال‌ها گمانه‌زنی تصمیم نهایی خود را برای تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین شرکای تجاری و اقتصادی ایران در منطقه نهایی کرده است و در این راستا حمل و نقل یکی از اصلی‌ترین محورهای این همکاری‌ها خواهد بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۲۸ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.