کامبیز دیرباز: برای بازی در فیلم حاتمی‌کیا دو سال صبر کردم

۱۳۹۶-۱۱-۲۸ فرهنگ

کامبیز دیرباز: برای بازی در فیلم حاتمی‌کیا دو سال صبر کردم

بازیگر فیلم “سوءتفاهم” گفت: وقتی من برای بازی در فیلم “دوئل” سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کردم فکر می‌کردم با فیلم بعد از آن جایگاه خوبی در سینما به دست می‌آورم. به همین خاطر دو سال صبر کردم تا در فیلم ابراهیم حاتمی کیا به ایفای نقش بپردازم و بعد از آن تصمیم گرفتم که خودم نقش‌ها را انتخاب کنم.

کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون که امسال با فیلم “سوءتفاهم” در جشنواره فیلم فجر حاضر بود در گفت‌وگو با میزان، درخصوص انتخاب‌های خود در عرصه بازیگری گفت: اکثر بازیگران حداقل در کلام می‌گویند که می‌خواهیم نقش‌های جدید را تجربه کنیم؛ ولی به هر حال روزگاری فکر می کردم که ما بازیگران بعد از سالها کار، تبدیل به انتخاب کننده می شویم.

وی در ادامه افزود:بدون شک ما در ابتدای کار صرفاً انتخاب می شویم و زمانی که جا پای خود را سفت کردیم و جایگاهی به دست آوردیم، می توانیم خودمان آثار را انتخاب کنیم. وقتی برای بازی در فیلم “دوئل” سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کردم، فکر می‌کردم با فیلم بعد از آن جایگاه خوبی در سینما به دست می‌آورم. به همین خاطر دو سال صبر کردم تا در فیلم ابراهیم حاتمی کیا به ایفای نقش بپردازم و بعد از آن تصمیم گرفتم که خودم نقش‌ها را انتخاب کنم.

بازیگر فیلم “دوئل” با اشاره به تجربه حضور خود در سینما به اشتباه خود در مورد نگاه به بازیگران، تاکید کرد: در حال حاضر بعد از پانزده سال بازیگری فهمیدم که ذات بازیگر، انتخاب شونده است. من نمی توانم همیشه در سینمای ایران انتخاب کنم. زیرا بضاعت سینمای ایران بضاعت بسیار محدودی است و در این بضاعت محدود و کم ریسک، باید پیشنهادات خوب را در هوا قاپید.

وی افزود: تهیه کنندگان و کارگردان سینمای ایران به هیچ عنوان راضی به ریسک نمی شوند و معمولاً نقش هایی را پیشنهاد می کنند که مطمئن هستند شما از پس آنها بر می آیید.

بازیگر سریال “نابرده رنج” درباره حضورش در فیلم “سوءتفاهم” تصریح کرد: من از همان ابتدا پیش بینی می کردم که برای فیلم سوء تفاهم صف های عریض و طویل تشکیل نشود و البته امیدوارم در اکران عموم این پیش بینی غلط باشد، اما می دانم که این فیلم برای مخاطب اهل تفکر اثری بسیار جذاب است. این فیلم از همان پیشنهاداتی بود که در هوا قاپیدم.

دیرباز با ابراز امیدواری نسبت به اکران فیلم “سوء تفاهم” خاطرنشان کرد: اکثر تماشاگران سوء تفاهم اعتقاد داشتند که باید این فیلم را دوباره ببینیم و کسی نبود که از فیلم در همان لحظه اول بدش بیاید و همین به نظر من اتفاق بسیار خوبی است.

(Visited 60 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۲۸ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.