ضرغامی: از طرف اژه ای متهم هستم که صرفاً به دلیل اهمیت افکارعمومی مخالف اجرای قانون و حکم الهی هستم

۱۳۹۶-۱۱-۲۵ سیاست

ضرغامی: از طرف اژه ای متهم هستم که صرفاً به دلیل اهمیت افکارعمومی مخالف اجرای قانون و حکم الهی هستم

عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین سازمان صداوسیما که صبحانه های سیاسی اش سروصدا کرده است با انتشار عکسی سلفی با سخنگوی قوه قضائیه درباره بحثش با غلامحسین محسنی اژه ای درباره عملکرد دستگاه قضا نوشت: «جناب محسنی اژه‌ای، یک مقام عالی رتبه و تأثیرگذار در قوه قضائیه هستند. حدود ۲۰ سال است که با هم آشنایی، رفاقت و همکاری داریم. بسیاری از دوستان،بارها شاهد چالش‌های جدی میان من و ایشان در جلسات بوده‌اند و در برخی موارد هم مجبور شده‌اند دخالت کنند و با ذکر صلوات ما را از یکدیگر جدا کنند!

آخرین چالش ما،در مورد بی‌توجهی به افکارعمومی در اقدامات قوه قضائیه بود بعنوان مثال،در حالی که هنوز بسیاری از پرونده‌های مفاسد بزرگ اقتصادی به سرانجام نرسیده وانتظار به حق مردم در مجازات غارتگران بیت المال برآورده نشده است اعلام خبر قطع دست سارق گوسفند نزد افکارعمومی پذیرفتنی نیست.

ایشان هم متقابلا معتقد بودند وظیفه قاضی صدور حکم عادلانه است و قاضی نباید تحت تأثیر جو و احیاناً عملیات روانی و قیاس های مع الفارق قرار گیرد و باید بتواند با شجاعت حکم خود را صادر کند.

در واقع من از طرف ایشان متهم هستم که صرفاً به دلیل اهمیت افکارعمومی مخالف اجرای قانون و حکم الهی هستم و این اتهام کوچکی نیست. مباحثات ما در این زمینه ادامه دارد.»

منبع: توئیتر عزت الله ضرغامی

(Visited 35 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۲۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.