روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند

۱۳۹۶-۱۱-۲۲ سیاست

روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند

یک مقام ارشد روس اعلام کرد که سیستم موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ یک سیستم دفاعی است که اگر آمریکا هم بخواهد روسیه می‌تواند به آنها بفروشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی چمزوف، مدیرعامل هولدینگ دولتی “روس‌تک” در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست گفت: اگر واشنگتن درخواست کند روسیه می‌تواند سیستم‌های موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ را به آنها بفروشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هدف استراتژیک روسیه در فروش اس ۴۰۰ به ترکیه که یکی از اعضای ناتو است، گفت: سیستم موشکی اس ۴۰۰ یک موشک تهاجمی نیست، بلکه سیستمی دفاعی است. اگر آمریکایی‌ها هم بخواهند ما می‌توانیم به آنها نیز بفروشیم. پس این مساله نقطه نظر استراتژیکی ندارد و هیچ مشکلی برای روسیه در حوزه امنیتی نمی‌بینم.

وی با تاکید بر اینکه اگر کشوری بتواند از امنیت هوایی خود حفاظت کند بیشتر احساس امنیت خواهد کرد، اظهار کرد که کشورهای زیادی هستند که می‌خواهند این سلاح را داشته باشند.

اس ۴۰۰ مدرن‌ترین سیستم دفاعی ضد هوایی و ضد موشکی روسیه است که می‌تواند برای اهداف زمینی نیز استفاده شود. این سیستم موشکی از برد ۴۰۰ کیلومتر نیز می‌گذرد و می‌تواند تا ارتفاع ۳۰ کیلومتری اوج بگیرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۲۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.