وزیر آموزش و پرورش زنگ “انقلاب” را در مدرسه رفاه نواخت

۱۳۹۶-۱۱-۱۲ فرهنگ

وزیر آموزش و پرورش زنگ “انقلاب” را در مدرسه رفاه نواخت

همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور، وزیر آموزش و پرورش زنگ انقلاب را به صورت نمادین در مدرسه دخترانه رفاه به صدا درآورد.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی که به مناسبت دهه مبارک فجر و در آستانه پنجاهمین  سالگرد تاسیس مدارس “رفاه” و به پاسداشت خاطره حضور امام (ره) در  دبستان دخترانه رفاه، با بیان اینکه شنیدن نام انقلاب برای هرکسی چه در داخل و چه خارج و چه دوست و دشمن بلافاصله تداعی نام امام راحل را می‌کند، گفت: هویت و شناسنامه انقلاب با نام امام راحل عجین شده و انقلاب بدون نام ایشان شناخته شده نیست.

وی افزود: آنچه برای فرزندان و امیدهای آینده ما باید روشن باشد، این است که چگونه فردی بدون مکنت و مال و پشتوانه‌های سیاسی در ارکان حکومتی وقت، توانست چنین انقلابی رقم بزند که پس از گذشت ۴۰ سال همچنان از آن تحت عنوان انقلاب ارزش‌ها نام می‌برند. باید دائم این سوال را در ذهن مرور کنیم که چه شد امام اینگونه ماندگار شد؟ سنت و سیره وی چه بود؟

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاید مهم‌ترین علت این ماندگاری امام (ره) این باشد که امام صرفا به رضایت خداوند توجه داشت و همه تصمیماتش برای خدا بود، گفت: آنچه همواره مدنظر امام قرار داشت، رضایت خدا بود.

بطحایی ادامه داد: امام به وعده خداوند ایمان داشت و به نیروی عقل، مشورت و فکر معتقد بود و باور داشت با اتکا به این چند عنصر، درست‌ترین تصمیم را می‌گیرد. از یکی از نزدیکان ایشان شنیدم که “حضرت امام در سخت‌ترین تصمیم‌گیری‌ها استخاره نمی‌کرد و هیچ گاه ندیدم امام استخاره کند. در سخت‌ترین تصمیم گیری‌ها با اتکا به عقل و مشورت پیش می‌رفت. ”

وی خطاب به دانش آموزان گفت: دانش خود را تقویت و مهارت‌های لازم برای ورود به زندگی را تمرین کنید، کشور به شما احتیاج دارد و منتظر ورود شما به عرصه‌های مختلف مدیریتی است. حتما از ایامی که در مدرسه هستید، بیشترین بهره را ببرید، خمودی دشمن آینده ماست و باید با نشاط باشید. البته ما هم کم تقصیر نداریم، اما تلاش می‌کنیم موانع حرکت شما به سمت اهداف عالیه را برطرف کنیم، ایران اسلامی چشم انتظار شماست.

(نمایش کل : ۲۳۷ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۱۲ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.