چگونه یک جوان در زندان اوین خودکشی کرد؟ / ماجرای کیسه زباله چه بود؟

۱۳۹۶-۱۱-۱۱ حوادث

چگونه یک جوان در زندان اوین خودکشی کرد؟ / ماجرای کیسه زباله چه بود؟

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به بازدید روز گذشته ١١نماینده مجلس از چند بخش اوین، گفت: نمایندگان همچنین از محل خودکشی یکی از بازداشتی ها که از کیسه زباله به عنوان طناب استفاده کرده بود، دیدن کردند.

، اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان های کشور با تشریح بازدید روز گذشته نمایندگان مجلس از ندامتگاه اوین اظهارکرد: ١١نماینده از کمیسیون های مختلف، هیات رئیسه مجلس، رئیس کمیسیون حقوقی قضائی مجلس و یک نماینده خانم روز گذشته از چند بند و بخش اوین بازدید کردند که هنگام ورود، از وضعیت بازداشت شدگان اخیر، نحوه آزادی، مدت بازداشت آنان در اوین و اینکه در حال حاضر خانمی در رابطه با اعتراضات اخیر بازداشت نیست به این نمایندگان گزارشی ارائه شد.
جهانگیری در پاسخ به این پرسش که ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس از وجود یک بازداشتی زن در اوین خبر داده بود، گفت: بله، خانمی هم بازداشت است اما موضوع بازداشتش ربطی به ناآرامی های اخیر ندارد و این خانم در ارتباط با بحث دیگری بازداشت شده است که نمایندگان با او هم ملاقات کردند.
رئیس سازمان زندان  ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه نمایندگان مجلس حاضر در اوین، از محل خودکشی یک بازداشتی هم بازدیدی داشتند، اظهارکرد: نمایندگان فیلم مربوط به خودکشی را دیدند که چگونه این فرد در زمانی که پاسی از شب گذشته بود، وارد دستشویی شد و با استفاده از یک کیسه زباله، آن را به طناب تبدیل و خود را حلق آویز کرد.
در پی ناآرامی های ماه گذشته در کشور، حدود ۵۰۰ نفر در سراسر کشور بازداشت شدند که بیشتر آنان تا کنون آزاد شدند؛ یک نفر از بازداشت شدگان در زندان اوین اقدام به خودکشی کرد.
وی اضافه کرد: نمایندگان پس از ملاقات با بازداشتی های ناآرامی های اخیر، به دو بند دیگر قرنطینه و بند ٢٠٩ هم رفتند و با بازداشتی های اخیر در رابطه با مسائل مختلف صحبت کردند و نقطه نظراتشان را شنیدند.

قول پیگیری نمایندگان برای افزایش بودجه سازمان زندان ها
جهانگیر با بیان اینکه نمایندگان در نهایت از وضعیت بازدید راضی بودند، گفت: آنچه مشهود است اینکه سازمان زندان ها اکنون مشکل اعتبار دارد و اگر در جایی کاستی مشاهده می شود به دلیل همین کمبود بودجه است که این موضوع را با نمایندگان درمیان گذاشتیم.
وی اضافه کرد: نمایندگان نسبت به این موضوع قول دادند و گفتند که در مجلس شورای اسلامی بحث افزایش بودجه سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را پیگیری می کنند.
به گزارش ایرنا، روز گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس با حضور در ندامتگاه اوین با بازداشتی های اعتراضات اخیر دیدار و گفت وگو کردند.
اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس پس از بازدید از اوین گفته بود گزارش این بازدید را بعد از چند روز ارائه خواهد کرد

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۱۱ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.