کلنگ‌زنی پلاسکوی جدید؛  امرو فردا می شود

۱۳۹۶-۱۱-۰۶ جامعه

کلنگ‌زنی پلاسکوی جدید؛  امرو فردا می شود

 ایسنا نوشت: کلنگ‌زنی و ساخت مجدد ساختمان پلاسکو یکی از وعده‌هایی است که مسئولان دولتی و به ویژه بنیاد مستضعفان به عنوان مالک اصلی این ساختمان به پلاسکونشینان آسیب‌دیده داده‌اند؛ اما پس از گذشت بیش از یک سال از این اتفاق تلخ، هنوز کلنگی به زمین زده نشده و به گفته کسبه آسیب‌دیده این ساختمان و اتحادیه‌های صنفی‌شان، متولیان آن همچنان وعده‌ها را به آینده موکول می‌کنند.

از پنجشنبه ۳۰ دی ماه سال گذشته که ساختمان پلاسکو پس از آتش‌سوزی چند ساعته فرو ریخت، مسئولان دولتی و به‌ویژه بنیاد مستضعفان به عنوان مالک اصلی پلاسکو به کسبه آسیب‌دیده این ساختمان که سرقفلی‌داران مغازه‌های ویران شده بودند، وعده‌های بسیاری دادند که از جمله آنها می‌توان به وعده ساخت مجدد و کلنگ‌زنی پلاسکوی جدید اشاره کرد که البته به گفته رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان، مشکل اصلی در این زمینه، ساختمان پلاسکو است که یک سال از سانحه آن می گذرد و بنیاد مستضعفان برای ساخت دوباره آن امروز و فردا می‌کند. یک روز می‌گویند اردیبهشت ماه ساخت پلاسکو شروع می‌شود و روز دیگر می‌گویند که مرداد ماه جشنواره دارند و هر کسی طرح بهتری برای ساخت پلاسکو بدهد آن را می سازیم؛ اما یک سال از آوار شدن این مجتمع ۵۳ ساله می گذرد و هنوز کلنگی به زمین زده نشده است.

مجتبی درودیان گفت: اخیرا رئیس بنیاد مستضعفان وعده دوباره‌ای برای کلنگ‌زنی و آغاز عملیات ساخت پلاسکو در نیمه بهمن‌ماه داده است، اما باید پرسید که مگر نقشه و مجوزی برای این کار آماده شده که وعده می‌دهند؟ او ادامه داد: مگر نه اینکه هنگامی که می‌خواهند یک واحد صنفی یا مسکونی ناایمن را از مالک یا صاحب سرقفلی آن برای تخریب و ساخت مجدد بگیرند، باید با او قرارداد امضا کنند و تا ساختن مکان جدید، جایی را برای او اجاره کنند؛ پس چرا برای هیچ یک از کسبه ساختمان پلاسکو که در قسمت شمالی واحد دارند و مغازه‌هایشان سالم مانده، چنین اتفاقی نیفتاده است؟

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان تاکید کرد: قسمت شمالی ساختمان پلاسکو، شورای مدیریتی جداگانه و مجزایی دارد که اتفاقا به صورت مستمر و دائمی این مسئله را رصد می‌کنند و بر اساس آنچه که اعلام کردند، اجازه تخریب این ساختمان را نمی‌دهند؛ چرا که اتفاقا یکی از اعضای شورای شهر اخیرا اعلام کرده بود که قسمت شمالی ساختمان پلاسکو از نظر استحکام هیچ مشکلی ندارد و در این صورت باید به کسبه‌ای که در آن جا هستند، اجازه کسب و کار بدهند. با وجود این ابهامات مشخص نیست که کلنگ‌زنی مجدد پلاسکوی جدید دقیقا چه زمانی آغاز می‌شود و آیا کسبه پلاسکوی شمالی اجازه این کار را می‌دهند یا اینکه بنیاد مستضعفان مجبور به انعقاد قرارداد با آنها می‌شود؟

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۰۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.